یکی از مهم‌ترین نیازهای سیستان و بلوچستان تربیت نیروهای متخصص جهادی است‌

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: یکی از مهم‌ترین نیازهای استان تربیت نیروهای متفکر، خلاق و جهادی است‌ که وظیفه تربیت این نیروها مستقیما بر عهده آموزش و پرورش است.
کد خبر: ۹۵۹۷۳۷۱
|
۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۰۴
به گزارش خبرنگار بسیج از زاهدان، محمد کرمی در حاشیه بازدید از دانشگاه فرهنگیان استان اظهار داشت: همه دستگاه‌های اجرایی باید به دانشگاه فرهنگیان در جهت پیشبرد اهداف آموزشی استان کمک کنند.
 
وی افزود: یکی از مهم‌ترین علل شکست در واحدهای تولیدی نداشتن پشتوانه علمی برای طرح‌هاست لذا ارتباط بین صنعت و دانشگاه باید تقویت شود.
 
استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: در دانشگاه‌ها شاهد مجموعه‌ای عظیم از نیروهای متفکر و خلاق هستیم لذا باید از توان این دانشجویان استفاده کنیم.وی تاکید کرد: در دوران جنگ تحمیلی بدون هیچ امکاناتی بر دشمن با سلاح ایمان و تلاش جهادی پیروز شدیم.
 
کرمی خاطرنشان کرد: زمان مانند طلا با ارزش است لذا باید از این فرصت در جهت کسب علم و آموزش دانش آموزان و دانشجویان استفاده کنیم.وی اذعان کرد: باید هسته های علمی با یکدیگر به رقابت بپردازند چرا که این رقابت موجب ایجاد تحرک فکری و در نهایت ‌خروج ایده های نو می‌گردد.
 
وی تصریح کرد: اگر کارها بر پایه دانش پیش برود هیچ مشکلی نخواهیم داشت همچنین دستگاه‌های اجرایی نیز باید با هم افزایی از فضا و ظرفیت علمی دانشگاه‌ها استفاده کنند.
 
استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: باید به جای استفاده از مهندسی معکوس به دنبال پیاده سازی فناوری‌های الهی باشیم، چراکه قرآن به عنوان کلام الهی سرشار از علوم و فناوری‌های گوناگون است که باید با فراگیری دانش به نحو مطلوب از این علوم نهفته در این کتاب مقدس استفاده کنیم.
 
وی افزود: همه عالم در ید قدرت الهی است و نتیجه تلاش ما با توکل بر خداوند موجب تحول می‌شود.
 
کرمی خاطرنشان کرد: خوشبختانه استان ما ظرفیت خوبی در حوزه نیروی انسانی دارد که این جوانان سرشار از انرژی و خلاقیت هستند اما باید از این انرژی و نیروی جوانی در جهت صحیح بهره ببریم.
 
وی بیان کرد: با هم افزایی و ما شدن همه کارها پیشرفت خواهد کرد اما اگر دچار تک‌روی شدیم، قطعاً محکوم به شکست هستیم.
 
استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: موفقیت در کارها در گرو اتکا بر خداوند متعال است چراکه او شاهد و ناظر بر همه اعمال ماست لذا این فرصت ها را قدر بدانید.
ارسال نظرات
آخرین اخبار