خبرهای داغ:

در نتیجه آموزش خوب، پژوهش نیز به خوبی رقم خواهد خورد

شاهرود_ رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود به اهمیت تلاش مستمر در راستای حفظ کیفیت مطلوب فعالیت‌های آموزشی در کنار فعالیت‌های پژوهشی موثر پرداخت و گفت: در نتیجه آموزش خوب پژوهش نیز به خوبی رقم خواهد خورد.
کد خبر: ۹۵۹۷۷۵۶
|
۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۹

در نتیجه آموزش خوب، پژوهش نیز به خوبی رقم خواهد خوردبه گزارش خبرگزاری بسیج، همزمان با ایام شهادت استاد مطهری و هفته معلم، طی مراسمی ضمن گرامیداشت این هفته بزرگ از استادان نمونه و برگزیدگان حوزه آموزش این دانشگاه در محل سالن زنده یاد دکتر پیروز تجلیل به عمل آمد.
مرتضی ایزدی فرد رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود در این مراسم ضمن تبریک روز معلم و اداء احترام به استاد شهید مرتضی مطهری (ره)، به مسائل روز و اقدامات رژیم کودک کش صهیونیست و مسئولیت دانشگاهیان در قبال این مسائل اشاره نمود و در بیان اهمیت مقام معلم گفت: در نظام اسلامی و همچنین دین مبین اسلام جایگاه معلم مشخص و ارزشمند است و در همین راستا مسئولیت افرادی که در این جایگاه ایفای نقش می‌نمایند بسیار حائز اهمیت می‌باشد.
ایزدی فرد ضمن تاکید بر ضرورت حسن انجام تکالیف آموزشی دانشگاه ها، به اهمیت تلاش مستمر در راستای حفظ کیفیت مطلوب فعالیت‌های آموزشی در کنار فعالیت‌های پژوهشی چشمگیری که در کسب جایگاه کنونی دانشگاه موثر بوده اند پرداخت و افزود: در نتیجه آموزش خوب پژوهش نیز به خوبی رقم خواهد خورد.
رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود ضمن تشکر از تلاش‌های اخیر گروه همکاری‌های علمی و بین المللی و حوزه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه در جذب دانشجویان بین الملل، حضور این دانشجویان را زمینه بهره وری در استفاده از ظرفیت‌های موجود و موجب ارتقا جایگاه دانشگاه در عرصه بین الملل دانست.
حجت الاسلام ابوالفضل فندرسکی مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی شاهرود ضمن گرامی داشت مقام معلم و تبریک این روز، به آیات و روایات متوجه جایگاه معلمی و مسئولیت‌های متقابل استاد و شاگرد اشاره نمود و گفت: در بحث علم آموزی معلمی کار خداست و اولین معلم نیز پرودگار است که در آیاتی از قرآن کریم به زیبایی شاهد این معرفی هستیم.
وی ضمن گرامی داشت جایگاه معلمان در کشورمان و همچنین استاد شهید مرتضی مطهری (ره)، تاکید کرد: پاسداشت تلاش‌های معلمان به خصوص تلاش‌های شهید مطهری (ره)، یکی از رسالت‌های ما محسوب می‌شود و دانشگاه‌ها همواره باید به سمتی حرکت نمایند که تربیت دانشجویان موجب تعالی جامعه گردد.
محمد عطائی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی شاهرود نیز در این مراسم ضمن تبریک روز معلم به ارائه گزارشی مفصل در خصوص عملکرد حوزه معاونت آموزشی دانشگاه در یکسال اخیر پرداخت. وی در گزارش خود موارد متعددی را که موجب رشد و ارتقاء جایگاه دانشگاه در بین دانشگاه‌های کشور شده است، بیان و همچنین آماری از فعالیت‌های آموزشی متنوع دانشگاه ارائه نمود.
وی ضمن نکوداشت یاد و خاطره همکاران درگذشته در یک سال اخیر، از زحمات شایسته همکارانی که در این بازه زمانی به افتخار بازنشستگی نائل شدند تقدیر و برای ایشان آرزوی توفیق نمود.
عطائی ضمن اشاره به مهمترین فعالیت‌های حوزه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی به بیان توضیحاتی در خصوص آمار جذب دانشجو در سه مقطع تحصیلی، جذب دانشجوی بین المللی، جذب دانشجوی بورسیه صنعت، جذب دانشجو با مدرک دوگانه (دانشگاه فرهنگیان) پرداخت و شناسایی، جذب، حمایت و هدایت استعداد‌های درخشان را از جمله اهداف گروه استعداد درخشان دانشگاه برشمرد.
وی مشارکت در بازنگری و تدوین برنامه درسی دوره‌های مختلف مطابق با اهداف و سیاست‌های کلان ملی، چاره اندیشی در راستای رفع چالش‌های پیش رو در امر آموزش، بازنگری فعالیت‌های آموزشی و توسعه فرآیند‌های ارزیابی آنها، در راستای ارتقاء کیفیت و بهره وری در فعالیت‌های آموزشی دانشگاه، را از جمله اقدامات صورت گرفته در دفتر برنامه ریزی و توسعه آموزشی دانست.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ضمن اشاره به تعداد دوره‌های آموزشی تخصصی برگزار شده در مرکز آموزش‌های آزاد دانشگاه، اقدامات شاخص این مرکز از جمله اخذ مجوز و راه اندازی دوره مدیریت پیشرفته کسب و کار (MBA) و راه اندازی و برگزاری دوره‌های متعدد توانمندسازی و آموزش عمومی و تخصصی مورد نیاز دانشجویان و آحاد جامعه را معرفی نمود.
در پایان مراسم از استادان نمونه آموزشی برگزیده با اهدای لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار