کارشناس مسائل سیاسی با اشاره خیزش دانشجویان آمریکایی در دفاع از مردم فلسطین گفت: آثار این بیداری تاریخی در میان دانشجویان بسیاری از کشورهای جهان محدود به حال نخواهد بود و آینده تاریکی در انتظار جریان سلطه خواهد بود.
کد خبر: ۹۵۹۹۰۷۴
|
۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۰

سلیمان دلیریان کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج استان مرکزی در ساوه؛ درخصوص جنبش دانشجویی دفاع از مردم مظلوم فلسطین که در آمریکا و اکثر کشورهای غربی شکل گرفته است، گفت: اعتراضات دانشجویی در آمریکا و غرب نشان می‌دهد که شکاف بین حاکمیت و جامعه مدنی از تصور دولتمردان آمریکایی فراتر است و همانطور که 57 سال قبل، جنبش دانشجویی دانشگاه کلمبیا باعث عقب‌نشینی آمریکا از جنگ ویتنام شد، مجددا به صحنه اعتراض به سیاست‌های جنگ‌طلبانه آمریکا در قبال مساله فلسطین تبدیل شده و با بیداری ملت‌های دیگر در سراسر جهان، چهره واقعی صهیونیست‌ها و حامیان آنها نمایان‌تر می‌شود.
وی افزود: رهبر حکیم انقلاب اسلامی در سال ۱۳۹۳، نامه‌ای را خطاب به جوانان آمریکایی و اروپا منتشر کردند که امروز‌ با توجه به خیزش جوانان آمریکایی-اروپایی علیه جریان سلطه‌، اهمیت آن بیشتر مشخص می‌شود. ایشان در بخشی از این نامه اشاره به یکی از مصادیق تضاد در سیاستگذاری‌های غرب، در پشتیبانی از تروریسم دولتی اسرائیل اشاره داشتند؛
و حالا خیزش ضدصهیونیستی دانشجویان اقصی نقاط جهان منجر به بهت زدگی و وحشت جریان‌های پنهان و آشکار قدرت در آمریکا و غرب شده است.
دلیریان افزود: افکار عمومی دنیا هم در حال رصد این خیزش است و توجه بسیاری از رسانه‌ها در روزهای اخیر را به خود جلب کرده است؛ رسانه‌ای که خود مهمترین ابزار جنگ نرم جبهه استکبار بوده است حالا با خمیرمایه آگاهی و پرسش‌گری در میان بسیاری از جوانان و دانشجویان جهان در جنگ غزه، روایتگری دروغین غرب از آن را به چالش کشیده است.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: آثار این بیداری تاریخی در میان دانشجویان بسیاری از کشورهای جهان محدود به حال نخواهد بود و آینده تاریکی در انتظار جریان سلطه خواهد بود؛ امروز در جامعه آمریکایی می‌بینیم که دولت و حامیان رژیم‌صهیونیستی عملا قدرت اقناع جامعه مدنی درخصوص سیاست‌های حمایتی خود از اسرائیل را ندارد و این مساله قطعا به نقطه عطفی بر تحولات و دیدگاه‌های ضد دولتی در آمریکا و غرب تبدیل خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
آخرین اخبار