پلمب شهربازی‌های غیراستاندارد در اردبیل

سرپرست اداره کل استاندارد استان اردبیل از پلمب و جلوگیری از فعالیت شهر بازی‌های غیراستاندارد در بوستان‌ها و مراکز تفریحی اردبیل خبر داد.
کد خبر: ۹۵۹۹۲۰۶
|
۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۵

پلمب شهربازی‌های غیراستاندارد در اردبیل

حسنعلی حسین‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار بسیج در اردبیل اظهار داشت: با توجه به حساسیت تجهیزات شهر بازی مستقر در مجموعه‌های تفریحی استان، بازدیدهای مکرری را از سوی همکاران فنی و شرکت‌های بازرسی شاهد هستیم تا جلوی فعالیت تجهیزات بازی غیراستاندارد اعم از تاب زنجیره‌ای، کشتی صبا، یوروبانجی، هلی‌کوپتر چرخشی، چرخ و فلک، ماشین شارژی، موتور برقی، پیست پرش در آسمان و دیگر تجهیزات مربوط به بازی کودکان که به شکل غیراستاندارد مورد استفاده قرار می‌گیرد، گرفته شود.

وی تصریح کرد: هموطنان به هنگام استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات مستقر در شهر بازی از داشتن مجوز بهره‌برداری معتبر و نصب آن در کنار تجهیزات استاندارد اطمینان حاصل کرده و در صورت مشاهده تخلف آن را از طریق سامانه 1517 اطلاع دهند.

سرپرست اداره کل استاندارد استان اردبیل به جمع‌آوری تجهیزات 12 شهر بازی مستقر در مجموعه‌های تفریحی استان در ماه‌های اخیر خبر داد و گفت: با توجه به در پیش بودن فصل گرم سال، تعطیلات پیش رو و حضور گردشگران قطعا بازدیدهای مستمر و میدانی از این مجموعه‌ها انجام می‌شود.

حسین‌پور به نظارت میدانی بر عملکرد آزمایشگاه مجری بازرسی و آزمون دوره‌ای باسکول‌های وسایل نقلیه جاده‌ای اشاره کرد و افزود: با توجه به ایام برداشت محصولات کشاورزی این سنجش و ارزیابی از سیلوها و واحدهای آردسازی انجام شده تا زمینه جلوگیری از تخلفات احتمالی را در موعد مقرر شاهد باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: بازدیدهای سر زده در اجرای برنامه تحولی سازمان و با هدف نظارت بر عملکرد نهادهای ارزیابی انطباقی و اجرای دقیق استاندارد ملی انجام می‌شود تا جلوی تخلفات گرفته شود.

سرپرست اداره کل استاندارد استان اردبیل اضافه کرد: ارتقای کیفیت فرآورده‌‌‌های تولیدی این کارخانجات در راستای رقابت کیفی و افزایش رضایتمندی مردم مورد تاکید است و باید استانداردسازی‌ها در این زمینه مورد توجه قرار گیرد.

حسین‌پور به ضرورت استانداردسازی اجباری آسانسورها در واحدهای ساختمانی، ادارات و سازمان‌ها اشاره کرد و ادامه داد: بازرسی آسانسور و اخذ گواهی ایمنی جز برنامه‌های اداره کل استاندارد استان است که در طول سال و توسط شرکت‌های بازرسی تأیید صلاحیت انجام شده و ما سعی می‌کنیم تا بر این فرآیند نظارت دقیقی داشته باشیم.

وی بیان کرد: مدیران و مالکان ساختمان‌های دارای آسانسور با مراجعه به آدرس الکترونیکی می‌توانند نسبت به ثبت درخواست انجام بازرسی اولیه و ادواری آسانسور اقدام کرده و پیشنهادات خود را نیز در این زمینه ارائه کنند.

سرپرست اداره کل استاندارد استان اردبیل همچنین از اعطای گواهینامه 17025 به آزمایشگاه همکار در دامنه مواد غذایی و کشاورزی اشاره کرد و گفت: اهتمام مرکز ملی تأیید صلاحیت ایران یکپارچه سازی فعالیت آزمایشگاه‌ها بر اساس استاندارد است تا ما بتوانیم به بهبود تجهیزات و دانش کاری در این زمینه کمک کنیم.

حسین‌پور در ادامه سخنان خود یادآور شد: تمامی آزمایشگاه‌های تأیید صلاحیت شده باید تا پایان سال آینده گواهینامه استاندارد مورد نظر را دریافت کرده و در این زمینه فرصت ثبت اطلاعات تا آخر خردادماه در سامانه مورد نظر مهیا است.

وی به بازدیدهای سرزده از واحدهای تولیدی و آزمایشگاه همکار اشاره کرد و افزود: در 2 ماه سپری شده از سال‌جاری ما واحدهای مختلف تولیدی را در شهرستان‌های مختلف مورد بازدید سرزده قرار دادیم تا رعایت موازین استاندارد را در آنها مورد محک و آزمایش قرار دهیم.

سرپرست اداره کل استاندارد استان اردبیل به موفقیت فنی سازمان ملی استاندارد ایران در ارزیابی همترازی بین‌المللی و عضویت دائمی در اتحادیه‌های منطقه‌ای و جهانی اشاره کرد و ادامه داد: ضرورت ارتقای کیفیت محصولات تولیدی و خدماتی مورد تاکید و توجه جدی است.

حسین‌پور به تخلف برخی از واحدهای صنفی به ویژه شیرینی‌فروشی‌ها و اجرای طرح خالص فروشی اشاره کرد و گفت: قنادان موظف به تعیین قیمت و وزن جعبه و خالص شیرینی به شکل جداگانه شدند که عدم رعایت این مسأله کم‌فروشی تلقی می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: یکی از روش‌های اجرای خالص فروشی صفر کردن وزن جعبه است و عدم رعایت این مسأله کم‌فروشی تلقی شده و با متخلفان برخورد جدی انجام می‌شود.

سرپرست اداره کل استاندارد استان اردبیل به نشست اخیر با مدیران کنترل کیفیت واحدهای تولیدی آب معدنی در استان نیز اشاره کرد و افزود: مسئولان مرتبط در این زمینه موظف شدند تا کیفیت واحدهای تولیدی آب معدنی را در استان در شهرهای مختلف مورد بررسی قرار دهند تا منطبق بر کیفیت آنها تأیید صلاحیت و صدور استانداردهای ملی و بین‌المللی را برای فعالان این حوزه شاهد و ناظر باشیم.

حسین‌پور استمرار اجرای پایش کمی محصولات پیش بسته‌بندی شده را در استان در سال مزین به جهش تولید با مشارکت مردم یادآور شد و اضافه کرد: در اجرای برنامه تحولی سازمان ملی استاندارد ایران تسهیل، سرعت بخشی و رفع موانع و مشکلات تولیدکنندگان از جمله رویکردهای اصلی به شمار می‌رود.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار