خبرهای داغ:
شهید حسینعلی ممشلی در رستاخیز طبیعت در خانواده ای متدین و متوسط از نظر مالی در شهرستان مینودشت چشمان پاک خود را به روی دنیا گشود و بیست و چهارم اسفند 1365 با سمت کمک آر پی جی زن در شلمچه به شهادت رسید.
کد خبر: ۹۵۹۹۳۲۹
|
۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۰۶

انجام واجبات و مستحبات و ترک محرمات از خضوضیات شهید حسینعلی ممشلی بود

به گزارش خبرگزاری بسیج از گلستان؛  شهیدحسینعلی ممشلی، فرزند ولی و شهربانو همزمان با جوانه های بهاری در ماه زنده شدن و در رستاخیز طبیعت در خانواده ای متدین و متوسط از نظر مالی در شهرستان مینودشت چشمان پاک خود را به روی دنیا گشود.

 

دوران کودکی

حسینعلی کودکی مهربان و آرام و خونگرم بود که به راحتی با بچه های دیگر می جوشید. او دوران تحصیلات ابتدایی اش را در دبستان وشمگیر واقع در شهرستان مینودشت سپری کرد، اما متاسفانه به علت مشکلات مالی و اقتصادی و برای بهبود وضع معیشت خانواده درس را رها نموده و به پدر در انجام کارهای دامداری و کشاورزی کمک می کرد.

 

حسینعلی پسر معتقدی بود او همیشه طبق تعلیماتی که خانواده اش به او داده بودند همیشه سعی می کرد واجبات دینی اش را ترک نکند و اصرار بر انجام مستحبات داشت. همیشه با دوستانش در مسجد حاضر می شد و علاقه زیادی به شرکت در مراسمات مذهبی به خصوص عاشورا وسینه زنی داشت.

 

دوران نوجوانی و جوانی

دوران نوجوانی حسینعلی مصادف با پیروزی انقلاب اسلامی جمهوری ایران بود. حسینعلی خیلی امام خمینی (ره) را دوست داشت. او یک عکس از امام را که به صورت سیاه وسفید بود تهیه کرده و به دیوار خانه زده بود.

حسینعلی به همراه دوستانش دسته جمعی برای تهیه دفترچه خدمت سربازی اقدام کردند. دوران آموزش را در بیرجند و بعد برای طی دوران باقی مانده خدمت سربازی به زنجان اعزام شد.

حسینعلی از زنجان به خانواده خود خبر داد که قرار است به جبهه های حق علیه باطل اعزام شود. خانواده  حسینعلی خیلی بی تابی او را می کردند.

 

شهادت

حسینعلی به همراه  29 تن از همرزمانش جهت شناسایی در یک عملیات شبانه روانه شدند که بعد از عبور از خط مقدم جبهه و روبرویی و درگیری با دشمن حدود 20 تن از عزیزان همرزمش شهید و مجروح می شوند، از جمله حسینعلی که از ناحیه پا مجروح می شود و داخل کانال می افتد. همرزمان دیگرش از جمله یعقوب پسرکلو هر چه تلاش کردند برای نجات او نتوانستند او را بیرون آورند طبق گفته یعقوب، حسینعلی فریاد می زد من رو رها کنید و جان خودتان را نجات دهید و سرانجام در بیست و چهارم اسفند 1365 با سمت کمک آر پی جی زن در شلمچه به شهادت رسید. پیکر وی مدت ها در منطقه بر جا ماند و پس از تفحص، در گلزار شهدای زادگاهش به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار