تذکر دادستانی اردبیل به مراجع ناظر بر ساخت و ساز مسکن؛ منتظر تکمیل تخلف نباشید

معاون پیشگیری دادستان مرکز استان در جلسه پیشگیری از ساخت و ساز غیر مجاز مسکن با سازمان‌های متولی، تذکر داد؛ مراجع ذیربط با نظارت جدی بر عملکرد سازندگان از وقوع تخلف در مرحله اولیه پیشگیری کنند.
کد خبر: ۹۵۹۹۴۲۶
|
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۷

تذکر دادستانی اردبیل به مراجع ناظر بر ساخت و ساز مسکن؛ منتظر تکمیل تخلف نباشید

به گزارش روز پنج شنبه بسیج از مرکز رسانه دادستانی اردبیل، در راستای پیگیری احقاق حقوق عامه در بخش ساخت و سازهای غیر مجاز، مرتضی طاهری‌فرد اظهار کرد:دستگاههای مسئول در خصوص مازاد ساخت، نباید منتظر تکمیل تخلف و تشکیل کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری باشند و باید در زمان وقوع با تخلفات برخورد کنند.

معاون دادستان اردبیل تصریح کرد: عملکرد مهندسین ناظر، شهرداری و نظارت عالیه دراین‌خصوص تحت نظر است و با هرگونه ترک فعل مدیران دستگاه‌ها از وظایف قانونی و کارشناسان و عوامل ذیربط قاطعانه برخورد خواهد شد.

به گزارش بسیج مرکز رسانه دادستانی اردبیل با انتشار تصاویری از محفل تنظیم قراردادهای جعلی در اردبیل از شناسایی یک باند جعل و کلاهبرداری مرتبط با بازار زمین و مسکن و دستگیری چندین نفر دراین خصوص خبر داد.

از محل فعالیت نامبردگان حجم گسترده‌ای از قراردادهای جعلی، موادمخدر و آلات استعمال و مقادیری مهمات کشف شده است.

طی روزهای اخیر دادستانی مرکز استان رسیدگی به تخلفات حوزه زمیان ومسکن را در دستور کار قرارداده و در این راستا مشاورین املاک غیر مجاز پلمب شده است.

همچنین پیرو هشدار دادستان مرکز استان در خصوص تخلفات حوزه زمین و مسکن در اردبیل و دستور شناسایی و پلمب کلیه دفاتر مشاورین املاک فاقد پروانه و برخورد با تعاونی‌های مسکن متخلف به ویژه تعاونی‌های اداراتی که با استفاده از اعتبار دستگاه متبوع و درپوشش آن، مرتکب تخلف و موجب گرفتاری مردم می‌شوند، دفتر تعاونی مسکن یکی از ادارات اردبیل پلمب شد.

بر اساس گزارش مرکز رسانه دادستانی اردبیل در بازرسی از محل موصوف قراردادهای جعلی قابل توجهی جمع‌آوری شده است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار