سرهنگ سیاری با اعلام اینکه بیش از ۳۰۰ پایگاه بسیج عشایری در استان سازماندهی شده است، گفت: بیش از ۴۰ هزار بسیجی در این پایگاه‌ها فعالیت می کنند.
کد خبر: ۹۵۹۹۴۸۸
|
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۷

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمان ،سرهنگ سیاری مسئول بسیج عشایری استان کرمان درنشست خبری که به مناسبت سالروز تشکیل بسیج عشایری برگزار شد ؛گفت : جامعه عشایر در عرصه های مختلف حضور فعال دارند ،از مهمترین عرصه هایی که جامعه عشایری در آن حضور پررنگ و مؤثر داشته، عرصه دفاعی است که در طول تاریخ  این کشور در مقابل بیگانگان ایستادند و نگذاشتند دشمنان یک وجب از خاک این کشور را بگیرند.

وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب با شروع دفاع مقدس هم جامعه عشایری با حضور پرشور خود ۱۲۰۰شهید را تقدیم اسلام کردند که گل سر سبد این شهدا شهید سلیمانی است.

سرهنگ سیاری با اشاره به اینکه عشایر در تامین امنیت پایدار نقش بسزایی دارد ،عنوان کرد :در مناطقی که عشایر حضور دارند سیاه چادر ها پایگاه های ما هستند واین سیاه چادر ها عشایری در این مناطق امنیت کشور را تامین می کنند نقش زیادی در امنیت کشور دارند.

مسئول بسیج عشایری استان کرمان اظهار داشت: عشایر، قشر تولیدکننده با کمترین هزینه و بالاترین بازدهی و پرچمدار امنیت غذایی در کشور هستند که ۲۵ درصد گوشت قرمز کشور را تأمین می‌کنند اما معیشت آنان باید از تک محصولی خارج شود تا در ابعاد مختلف درآمدزایی کنند و امسال اولویت در زمینه تولید گیاهان دارویی است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۳۰۰ پایگاه بسیج عشایری در استان سازماندهی شده که بیش از ۴۰ هزار نفر بسیجی در این پایگاه‌ها فعالیت می کنند، گفت: ۱۱۲ گروه جهادی ساماندهی کردیم که اعضای آن از فرزندان عشایر و آشنا به زیست‌بوم این قشر هستند.

مسئول بسیج عشایری استان کرمان در ادامه با تبریک روز عشایر گفت: هفته بسیج عشایری از ۲۷ اردیبهشت تا ۲ خردادماه ادامه دارد و شعار محوری این هفته، عشایر جهش تولید، پیشرو در مشارکت است که برای این ایام ۳۴ برنامه در نظر گرفته ایم.

به گفته وی، اجرای پروژه هایی در مناطق عشایری، حمایت از تولیدات عشایری، برگزاری همایش سران ایلات و طوایف، پیش‌بینی نمایشگاه مد و لباس عشایر و رونمايي از کتاب زندگی سردار شهید احمد سلیمانی و.... از برنامه های هفته گراميداشت بسیج عشایری است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار