مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان:

زنجان با 32 برنامه به استقبال روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی می رود

زنجان-مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: همزمان با بزرگداشت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی 32 برنامه در استان زنجان برگزار می شود.
کد خبر: ۹۵۹۹۵۶۳
|
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۷

زنجان با 32 برنامه به استقبال روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی می رود

به‌گزارش خبرگزاری بسیج زنجان، سید سعید صفوی اظهار کرد: موزه‌ها شناسنامه بشر هستند و ما می‌توانیم به‌واسطه اشیایی که در موزه‌ها نگهداری می‌شوند، با فرهنگ و تمدّن هر قوم و ملّتی آشنا شویم‌در واقع ما بدون موزه‌ها ملتی بی‌شناسنامه خواهیم بود.

 

 وی بیان کرد: افتتاح موزه مهرانه، نشست تخصصی با مسئولین موزه های تخصصی، افتتاح سرای ذبیحیان،رونمایی از اشیاء مرمت شده، تجلیل از خادمین و حافظین میراث فرهنگی، نشست خبری با اصحاب رسانه، آغاز مرمت چندین بنای تاریخی در سطح استان، غبارروبی از مزار شهدا، اهداء مجوز نسخ خطی، دومین رویداد تجلیل از پیشکسوتان و استادکاران مرمت گنبدسلطانیه، نشست تخصصی با موضوع باستانشناسی سلطانیه با همکاری دانشگاه آزاد ابهر، برگزاری مراسم شاهنامه خوانی در پایگاه جهانی گنبدسلطانیه، بررسی پرونده‌های ثبت ملی، طبیعی و… پیش بینی شده است.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان، افزود: چاپ و نصب بنرهای گرامیداشت هفته میراث‌فرهنگی و روز جهانی موزه در سطح شهر از دیگر اقداماتی است که به همین مناسبت توسط این اداره انجام می‌شود.

 

صفوی ادامه داد: در شهرستان‌های استان نیز برنامه‌هایی ویژه این هفته اجرا خواهد شد که پاکسازی آثار و محوطه‌های تاریخی سطح استان، برگزاری نشست‌های تخصصی، کارگاه‌های آنلاین و حضوری آموزشی، نمایشگاه‌ها، تجلیل از مفاخر و میراث‌بانان حوزه میراث‌ فرهنگی، تورهای آشناسازی برای دانش‌آموزان، دانشجویان، مدیران و سازمان‌های مردم‌ نهاد از مهمترین این برنامه‌ها است.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان اظهار امیدواری کرد که با اجرای این برنامه‌ها و معرفی هرچه بیشتر هفته میراث‌ فرهنگی و موزه‌ها و اماکن تاریخی -‌ فرهنگی در این استان، زمینه‌های حفظ و احیای بیشتر مواریث تاریخی، فرهنگی و معنوی این استان فراهم شود.

 

فاطمه عسگری 

ارسال نظرات
آخرین اخبار