خبرهای داغ:
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی:

لزوم توجه جدی مشاوران تحصیلی به معرفی رشته علوم و معارف اسلامی

تبریز- مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی تاکید کرد: از مشاوران تحصیلی انتظار می رود با شناسایی دانش آموزان مستعد و علاقمند به این رشته و متناسب با پیشینه و ظرفیت مذهبی آذربایجان شرقی نسبت به معرفی رشته علوم و معارف اسلامی اهتمام جدی کنند.
کد خبر: ۹۵۹۹۵۹۲
|
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۱۳

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، مسعود سعادتی در همایش علمی و آموزشی مشاوران هدایت تحصیلی نواحی پنجگانه آموزش و پرورش تبریز با محوریت معرفی رشته علوم و معارف اسلامی با اشاره به نقش مهم و اثرگذار مشاوران مدارس در هدایت تحصیلی و آینده دانش آموزان اظهار داشت: انتظار از مشاوران توزیع متوازن دانش آموزان بین رشته ها بر اساس نیازسنجی های تحصیلی و شغلی صورت گرفته در سیستم آموزش و پرورش و مناسب با استعداد و توانمندی های دانش آموزان است.

وی ادامه داد: شناخت صحیح ظرفیت و استعداد دانش آموزان می تواند اقدامی راهگشا در این مسیر باشد و در این میان رشته علوم و معارف اسلامی یکی از رشته هایی است که با توجه به سابقه دینی استان نیازمند توجه بیش از پیش از سوی مشاوران هدایت تحصیلی مدارس است چون تنها ۰.۷۶ یعنی حتی کمتر از یک درصد از ۷۵۰ هزار دانش آموز استان در این رشته و مدارس صدرا تحصیل می کنند.

سعادتی تاکید کرد: از مشاوران تحصیلی انتظار می رود با شناسایی دانش آموزان مستعد و علاقمند به این رشته و متناسب با پیشینه و ظرفیت مذهبی آذربایجان شرقی نسبت به معرفی رشته علوم و معارف اسلامی اهتمام جدی کنند.

وی راه اندازی ۱۰ هنرستان جوار صنعت را از برنامه های جدی اداره کل آموزش و پرورش استان برشمرد و گفت: این اقدام با هدف توسعه رشته های فنی و حرفه ای با توجه به ظرفیت های صنعتی استان صورت می گیرد و آموزش و پرورش با چنین ظرفیت های می تواند در تحول جامعه بسیار موثری باشد و این امر خود نیازمند تحول جدی در مجموعه آموزش و پرورش و آن هم به دست معلمان است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار