مدیرعامل آب و فاضلاب کردستان خبر داد:

پیشرفت طرح جهاد آبرسانی به ۵۰ درصد رسید

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کردستان گفت: طرح جهاد آبرسانی به ۱۶۹ روستای کردستان با اعتبار ۵۲۸ میلیارد تومان در حال اجرا است و در حال حاضر ۴۹/۲۷ درصد پیشرفت دارد.
کد خبر: ۹۶۰۰۲۲۷
|
۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۹

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از کردستان، محمد فرهاد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این طرح از ابتدای سال ۱۴۰۱ آغاز و طی ۳۰ ماه قرار است ۱۶۹ روستای استان را از نعمت آب شرب بهداشتی به‌صورت پایدار بهره‌مند کند.

وی افزود: از این تعداد روستا ۱۲۲ مورد در قالب ۶ مجتمع آبرسانی روستایی و ۴۷ تک روستا قرار دارند و در مجموع ۶۷ هزار نفر از جمعیت روستایی استان زیرپوشش این طرح قرار می‌گیرند.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان خاطرنشان کرد: تا پیش از اجرای طرح جهاد آبرسانی ۷۶ درصد جمعیت روستایی استان از نعمت آب شرب پایدار بهره‌مند بودند و پس از تکمیل این طرح، جمعیت بهره‌مند از آب شرب پایدار به ۸۷ درصد ارتقا خواهد یافت.

فرهاد در ادامه گفت: در طرح جهاد آبرسانی به روستا‌های کردستان تاکنون ۲۴۷/۵ کیلومتر خط انتقال، ۱۱۲/۲ کیلومتر شبکه توزیع، حفر و تجهیز ۸ حلقه چاه، بهسازی چهار دهنه چشمه، احداث ۳۴ باب مخزن به ظرفیت چهار هزار و ۹۵۰ مترمکعب و احداث ۲۰ ایستگاه پمپ‌زنی اجرا و تاکنون ۱۳ هزار و ۳۸۰ نفر از این طرح بهره‌مند شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است در گام دوم طرح جهاد آبرسانی نیز ۱۲۰ روستا در استان کردستان از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی به‌صورت پایدار بهره‌مند شوند.

انتهای خبر/

ارسال نظرات
آخرین اخبار