خبرهای داغ:
استاندار خراسان جنوبی:

اجرای برنامه‌های فاخر فرهنگی در خراسان جنوبی مغفول نمانده است

استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: اجرای برنامه‌های فاخر فرهنگی در خراسان جنوبی مورد توجه بوده و مغفول نمانده است.
کد خبر: ۹۶۰۰۲۳۳
|
۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۰۴

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، قناعت استاندار خراسان جنوبی در آئین رونمایی از طرح‌های قرارگاه شهید آوینی استان که با حضور قائم مقام وزیر و معاون حقوقی امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، خاطرنشان کرد: در کنار تأمین زیرساخت‌های استان، از اجرای برنامه‌های فاخر فرهنگی غفلت نکرده ایم.

وی تصریح کرد: در حوزه فرهنگی استان، شاهد برگزاری برنامه‌های متنوع و خوبی اعم از طرح آوای کویر، طرح قرآنی ۳۱۳، نقش هما، اختتامیه دومین جشنواره مطبوعات منطقه‌ای شرق کشور هستیم.

استاندار با اشاره به سفر سرکنسول ترکیه در مشهد به استان، اظهار کرد: طی جلسات برگزار شده مقرر شد کشور ترکیه از برخی ظرفیت‌های خراسان جنوبی اعم از معادن و بنتونیت بهره‌مند شود.

وی با اشاره به وضعیت صادرات و واردات خراسان جنوبی و ترکیه، گفت: سال گذشته میزان صادرات ایران به کشور ترکیه ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار و واردات ایران از ترکیه ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار بوده است.

استاندار افزود: کشور ترکیه رتبه چهارم مقاصد صادراتی ایران را دارد و ارزش کالا‌های صادراتی از خراسان جنوبی به ترکیه سال گذشته ۴۲۰ هزار دلار بوده است.

قناعت با اشاره به اینکه ذخایر معدنی و محصولات استراتژیک حوزه کشاورزی استان توجه سرکنسول ترکیه در مشهد را جلب کرد، افزود: مقرر شد در اولین فرصت، با هیئتی متشکل از مدیران بخش دولتی و خصوصی به دفتر سرکنسول ترکیه در مشهد برویم تا مقدمات کار برای سفر بخش خصوصی به برخی استان‌های ترکیه فراهم شود و شاهد توسعه اقتصادی در حوزه‌های مختلف استان باشیم.

وی با اشاره به سفر معاون امور معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان، تصریح کرد: عصر امروز با حضور این مقام مسئول، پروژه کوره سینترینگ دولومیت کارخانه تولید اکسید منیزیم شهرستان سربیشه وارد فاز بهره‌برداری شد.

استاندار با بیان اینکه این پروژه، زمینه اشتغال ۴۵ نفر را به صورت مستقیم فراهم آورده، افزود: ظرفیت این پروژه ۳۵ هزار تن در سال بوده و برای احداث این واحد فرآوری، ۲۴۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.

وی از سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت در آینده‌ای نزدیک به خراسان جنوبی خبر داد و گفت: حداکثر تا دو یا سه ماه آینده شاهد آغاز عملیات اجرایی احداث ایستگاه راه‌آهن بیرجند - قاین خواهیم بود.

قناعت بیان کرد: در هفته اول تیرماه فاز اول خط اول گاز دو راهی دشتک زابل نهبندان افتتاح می‌شود و در مهرماه هم لوله‌گذاری طرح انتقال آب از دریای عمان را خواهیم داشت.

انتهای‌ پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار