۱۰۰ هزار کودک لرستانی غربالگری بینایی‌سنجی شدند

معاون پیشگیری بهزیستی لرستان گفت: در سال گذشته ۱۰۰ هزار و ۵۲۵ کودک سه تا ۶ سال در استان لرستان مورد معاینات غربالگری اختلالات بینایی قرار گرفتند.
کد خبر: ۹۶۰۰۳۴۰
|
۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۸

به گزارش خبرگزاری بسیج از لرستان، ذبیح اله نادمی روز یکشنبه با بیان اینکه بسیاری از کودکان که دچار معلولیت از ناحیه چشم می شوند را می توان با یک غربالگری ساده در سنین اولیه زندگی نجات داد، افزود: بهترین زمان برای غربالگری و معاینات آمبلیوپی سنین بین سه تا ۶ سال است و خانواده ها باید دقت داشته باشند که این طرح جهت جلوگیری از عیوب انکساری چشم و آسیب های بینایی است که می توانند برای این منظور به پایگاه های غربالگری بینایی در سراسر استان مراجعه کنند.

 

وی با بیان اینکه کودکان ممکن است به خاطر پیشرفت این اختلال که بسیار هم شایع است ، دچار معلولیت بینایی شوند، اظهار داشت: این طرح (پیشگیری از تنبلی چشم) هر ساله از اول اردیبهشت ماه آغاز و تا پایان سال ادامه دارد.

 

معاون پیشگیری بهزیستی لرستان گفت: سال گذشته براساس برش کشوری ۹۸ هزار و ۵۰۲ نفر برای لرستان در نظر گرفته شد که با تلاش همکاران در استان و شهرستان ها ۱۰۰ هزار و ۵۲۵ نفر تحت پوشش این طرح قرار گرفت.

 

وی با اشاره به اینکه از این تعداد سه هزار و ۱۵ نفر به اپتومتریست ارجاع داده شد ، یادآور شد: از میان این تعداد یک هزار و ۷۸۰ مورد اختلال بینایی شناسایی و جهت پیگیری و تکمیل مراحل درمانی به پزشک متخصص ارجاع داده شدند.

 

نادمی افزود: اگر کودکان نیاز به عینک داشته باشند، کمک هزینه خرید عینک در اختیار آنها قرار خواهد گرفت و در هزینه های درمان مساعدت های لازم در نظر گرفته خواهد شد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار