خبرهای داغ:
توسلی:

آیت الله رئیسی همواره دغدغه توسعه کشور و خدمت به محرومان را داشت

همدان-نماینده مردم شهرستان‌های بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی گفت: آیت الله رییسی، همواره دغدغه توسعه کشور و خدمت به محرومان را داشت و جان خود را در این راه گذاشت.
کد خبر: ۹۶۰۰۴۲۵
|
۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۳

به گزارش خبرگزاری بسیج از همدان، فتح الله توسلی در جمع خبرنگاران با اشاره به خبر حادثه تلخ  و غمبار سقوط بالگرد آیت‌الله رئیسی  و همراهان ایشان، اظهار کرد: حضور بالاترین مقام اجرایی کشور به همراه تعدادی از اعضای هیات محترم دولت در دورترین نقاط کشور نشان دهنده عمق دلسوزی و خدمتگزاری رئیس جمهور محترم و مسئولان کشور  و افتخاری برای جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه آیت‌الله رئیسی کمک حال محرومان بود و به معنای واقعی سید محرومان بود، یادآور شد: وقت نشناسی در خدمت به مردم، ساده زیستی، خستگی‌ناپذیری، مردمی بودن، حضور بی‌تکلف در بین مردم جامعه و رسیدگی و رفع  مشکلات و دغدغه مردم، عدالت‌خواهی  را می‌توان از جمله خصوصیات و ویژگی‌های بارز آیت‌الله رئیسی برشمرد.

نماینده مردم شهرستان‌های بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی افزود: اینجانب قریب ۳۰  سال دکتر امیر عبداللهیان را می‌شناختم، وی فردی دلسوز و متواضع و یک دیپلمات انقلابی بود که عمر با برکت خود را در خدمت به جمهوری اسلامی در داخل و خارج صرف کرد.

وی ضمن تسلیت این مصیبت بزرگ به مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران اسلامی گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند هیچ خللی در اداره کشور ایجاد نخواهد شد و در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران پیش‌بینی‌های لازم برای همه شرایط شده است و با وجود مقام معظم رهبری هیچ نگرانی وجود ندارد.

توسلی خاطرنشان کرد: برای مجلس شورای اسلامی و منتخبین مردم در دوره دوازدهم بسیار سخت است که دوره جدید را با این شرایط سخت و در فقدان رئیس جمهور آغاز می‌کنند.

وی یادآور شد: براساس اصل ۱۳۱ قانون اساسی جمهوری اسلامی  در صورت فوت،عزل، استعفاء، غیبت یا بیماری بیش از دو ماه رئیس‌جمهور، معاون اول رئیس‌جمهور با موافقت رهبری اختیارات و مسئولیت‌های وی را بر عهده می‌گیرد و شورایی متشکل از رئیس مجلس و رئیس قوه قضاییه و معاون اول رئیس‌جمهور موظف است ترتیبی دهد که حداکثر ظرف مدت 50  روز رئیس‌جمهور جدید انتخاب شود.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار