هواشناسی اردبیل: عشایر از تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند

اداره کل هواشناسی استان اردبیل ضمن اعلام هشدار نارنجی شماره ۶ به عشایر توصیه کرد از اطراق و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.
کد خبر: ۹۶۰۵۳۰۸
|
۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۱

هواشناسی اردبیل: عشایر از تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند

به گزارش روز دوشنبه بسیج، اداره کل هواشناسی استان اردبیل از تقویت و تداوم فعالیت سامانه بارشی از عصر امروز(دوشنبه) تا عصر پنجشنبه (۲۴ خردادماه) خبر داد و اعلام کرد: اهالی استان طی این مدت شاهد وزش تندبادهای موقتی، رگبار باران توام با رعدوبرق، رخداد تگرگ بویژه در مناطق کوهپایه‌ای و دامنه کوه‌ها و بارش برف در ارتفاعات خواهند بود.

بر اساس این گزارش ، کانون فعالیت این سامانه در شهرستان‌های گرمی، انگوت و مناطق مرکزی و جنوبی استان خواهد بود.

اداره کل هواشناسی استان اردبیل از احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن روان آب در مناطق شهری، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، برخورد صاعقه به ویژه در دامنه کوه‌ها و لغزندگی و کاهش دید افقی در جاده‌های مواصلاتی خبر داده است.

همچنین سقوط سنگ به ویژه در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها، خسارت به سازه‌های موقت و وارد شدن خسارت به محصولات کشاورزی از دیگر رخدادهای احتمالی فعالیت این سامانه عنوان شده است.

اجتناب از اطراق و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، جلوگیری از چرای احشام در دامنه کوه و عدم تردد در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع ، توجه به توصیه های کارشناسان جهاد کشاورزی جهت پیشگیری از خسارت، اتخاذ تمهیدات لازم در ارگان های امدادی و گردشگری جهت آگاه‌سازی گردشگران، احتیاط در انجام پروژه‌های عمرانی و ساختمانی و اجتناب از صعود به ارتفاعات از توصیه‌های اداره کل هواشناسی اردبیل به شهروندان است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار