استاندار کردستان عنوان کرد:

دوران طلایی روابط ایران و اقلیم کردستان در دولت سیزدهم

استاندار کردستان از تشکیل کمیته مشترک با سلیمانیه عراق به‌منظور تسهیلگری و رفع موانع پیش‌روی فعالان اقتصادی و تجاری دو طرف خبر داد و گفت: اکنون روابط ایران با اقلیم کردستان در بهترین شرایط ممکن قرار گرفته که این مهم محصول نگاه ویژه دولت مردمی به تعمیق روابط با همسایگان است.
کد خبر: ۹۶۰۵۳۳۲
|
۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۸

به گزارش خبرگزاری بسیج از کردستان، به نقل از استانداری کردستان، پنجاه و ششمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با ارائه گزارش عملکرد این شورا در سال ۱۴۰۲ و دستور کار‌های این جلسه با عناوین بهره‌گیری از مشاوران رسمی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان کردستان به‌عنوان کارشناس، مشاور و ناظر بر قرارداد‌های انفورماتیک و همچنین پروژه‌های خرید تجهیزات، حمایت از شرکت‌های بومی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت در راستای اجرای ماده ۴۷ قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و زمان‌بر بودن پروسه صدور و تمدید کارت بازرگانی به دلیل طولانی‌بودن زمان پلمب دفاتر و ثبت تغییرات شرکت‌ها در محل هتل شادی سنندج برگزار شد.

استاندار کردستان در این جلسه با اشاره به دستاورد سفر به اقلیم کردستان اظهار کرد: بعد از نشست اول استانداران مرزی جمهوری اسلامی ایران با استانداران اقلیم کردستان عراق که سال گذشته در ارومیه برگزار شد، دومین دور این نشست‌ها هفته گذشته به میزبانی شهر اربیل عراق برگزار شد.اسماعیل زارعی کوشا ادامه داد: در دومین نشست استانداران هم مرز با اقلیم، استانداران منطقه اقلیم و سه استاندار کردستان، آذربایجان غربی و کرمانشاه حضور داشتند و در موضوعات مختلف فرهنگی، تجاری و اقتصادی مباحثی مطرح شد که شرایط خوبی برای طرفین فراهم کرده است.

وی با ابراز رضایت بیان کرد: هم اکنون روابط ما با اقلیم در بهترین شرایط خود قرار دارد که این مهم حاصل نگاه ویژه دولت سیزدهم به تعمیق روابط با همسایگان است.

طبق گفته استاندار کردستان در این سفر بهبود کاملاً محسوسی در ارتباطات و شرایط بین کشور ایران و اقلیم کردستان ایجاد شد و موضوعات بین استان‌های مرزی کشورمان با منطقه اقلیم مطرح شد و روی مسائل مطرح شده سال گذشته، بحث‌های مفصلی صورت گرفت.زارعی کوشا با تأکید بر اینکه از فرصت طلایی به وجود آمده باید بهترین بهره‌مندی حاصل شود، افزود: تسهیلگری بیشتر در بحث مبادلات تجاری و برنامه‌ریزی برای انجام کار‌های مشترک در مرز در حوزه‌های مختلف مورد تأکید جدی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه ما باید از فرصت فراهم شده نهایت استفاده را برای گسترش روابط اقتصادی با اقلیم ببریم افزود: در همین راستا کمیته مشترک تشکیل شده تا تفاهم‌نامه‌ها و توافقاتی که از گذشته داشته‌ایم را به‌روزرسانی کنیم و البته زمینه اجرای آن در حال حاضر فراهم است.

استاندار کردستان با بیان اینکه هفته جاری اولین جلسه کمیته اجرایی در مرز باشماق برای شناسایی و احصای ظرفیت‌ها در راستای توسعه ترانزیت، صادرات و واردات برگزار می‌شود، افزود: باید از تمام ظرفیت‌های دولتی و بخش خصوصی برای دستیابی به جهش توسعه در این بخش بهره بگیریم.


زارعی کوشا در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به توزیع شیر در مدارس یادآور شد: اینکه بخش خصوصی با نگاه دلسوزانه و متعهدانه و مسئولانه بدون نگاه صرف به کسب سود در راستای خدمت به نسل آینده و دانش‌آموزان عزیز تلاش می‌کنند قابل‌تقدیر است و در قبال این نیت خیر پاسخ خوبی داده می‌شود.

وی تصریح کرد: با بحث نظام صنفی یارانه‌ای استان موافق هستیم و نگاه ما به این موضوع کاملاً مثبت است البته این مهم باید به‌صورت دقیق از بعد حقوقی بررسی و طبق قانون مصوب شود.

استاندار کردستان یادآور شد: درباره موضوع تخصصی تجهیزات رایانه‌ای که امروز در همه دستگاه‌های دولتی و خصوصی نیاز اساسی و اولیه در راستای ارتقای سیستم است نیاز به مشاوره تخصصی داریم به‌شرط اینکه موانع قانونی وجود نداشته باشد.

انتهای خبر/

ارسال نظرات
آخرین اخبار