وضعیت هوای اردبیل، از تداوم سامانه بارشی فعال تا هشدار سطح نارنجی

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: بر پایه‌ آخرین خروجی مدل‌های عددی پیش‌بینی وضع هوا، با تداوم فعالیت سامانه‌ بارشی نسبتاً فعالی که از روز شنبه استان را تحت تاثیر خود قرار داده است.
کد خبر: ۹۶۰۵۵۷۰
|
۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۴
وضعیت هوای اردبیل، از تداوم سامانه بارشی فعال تا هشدار سطح نارنجی
مجید کوهی، مدیرکل هواشناسی استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در اردبیل اظهار کرد: بر پایه‌ی آخرین خروجی مدل‌های عددی پیش بینی وضع هوا، با تداوم فعالیت سامانه‌ی بارشی نسبتاً فعالی که از روز شنبه استان را تحت تاثیر خود قرارداده است، تا روز جمعه (۲۵خرداد) در غالب مناطق و در بعضی از ساعات، شاهد افزایش میزان ابرناکی، وزش تند بادهای لحظه‌ای و رگبار و رعدوبرق (در نواحی مستعد توام با بارش تگرگ و یا اصابت صاعقه) خواهیم بود.
وی افزود: ضمناً با توجه به نوع بارش‌های رگباری، سیلابی شدن مسیرها و رودخانه‌های فصلی و آبگرفتگی معابر عمومی در برخی نقاط استان انتظار می‌رود.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل بیان کرد: اوج فعالیت این سامانه‌ی بارشی عصر روز سه شنبه (۲۲ خرداد) در مناطق مرکزی و جنوبی استان پیش‌بینی می‌شود و در خصوص این سامانه‌ی بارشی هشدارهایی (سطح زرد - شماره ۸، سطح نارنجی - شماره ۵ و ۶) از مرکز پیش بینی هواشناسی استان اردبیل صادر شده است که رعایت توصیه‌های این هشدار به هم استانی‌های محترم تاکید می‌شود؛ تغییرات دمایی در بازه‌ی اعتبار پیش بینی قابل ملاحظه نخواهد بود.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار