خبرهای داغ:

تلاش دولت سیزدهم رفع تنش آبی

تبریز- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی با بیان اینکه تلاش دولت سیزدهم رفع تنش آبی بود، گفت: اقدامات موثری در این خصوص انجام و منجر به رفع تنش آبی در هشت شهر استان شد.
کد خبر: ۹۶۰۵۶۵۰
|
۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۴

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، محمد خانی در ششمین نشست از سلسله نشست های رسانه ای رسم خدمت و در جمع خبرنگاران، افزود: این تنش به معنی قطعی آب در این شهر‌ها نبوده و آب پایدار در لوله‌ها جریان دارد اما نیاز است که مشترکان برای عبور از تنش آبی مصرف خود را مدیریت و بهینه کنند.

خانی به بهره برداری آزمایشی از مدول دوم تصفیه خانه تبریز اشاره کرد و گفت: با تکمیل شبکه جمع آوری فاضلاب در این شهر سالانه ۱۲۰ میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده به سمت دریاچه ارومیه جاری خواهد شد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر سالانه ۸۵ میلیون مترمکعب آب به سمت این دریاچه رهاسازی می‌شود.

خانی با بیان اینکه ۱۰۰ در صد جمعیت شهری در استان تحت پوشش خدمات آبفا قرار دارند گفت: از مجموع جمعیت ۱.۲ میلیون نفری روستایی در استان یک میلیون نفر تحت پوشش و ۲۰۰ هزار روستایی خارج از پوشش هستند اما آبفای استان برای آنها نیز خدمات بهداشتی ارائه می‌دهد.

وی به ساخت هشت تصفیه خانه در شهر‌های استان اشاره کرد و گفت: ۶ تصفیه خانه در شهر‌های آذرشهر، ملکان، مرند، هریس، تبریز ، اسکو و خسروشاه فعالند اما تصفیه خانه‌های هشترود و سردرود به رغم اینکه ردیف بودجه دارند به دلیل نبود اعتبار غیرفعال هستند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار