مدیرکل سیاسی و تقسیمات کشوری استانداری کردستان خبر داد:

تعیین بیش از هزار شعبه اخذ رأی انتخابات در کردستان

هزار و ۲۹۶ شعبه اخذ رای به‌صورت شهری، روستایی، ثابت و سیار برای اخذ آرا در استان تعیین شده است.
کد خبر: ۹۶۰۸۸۴۴
|
۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۹

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از کردستان، به نقل از استانداری کردستان، مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری کردستان افزود: حدود ۲۵ هزار نفر عوامل اجرایی، نظارتی، ستادی، انتظامی و امنیتی به طور مستقیم کار برگزاری انتخابات را در استان انجام می‌دهند.

محمد رضایی افزود: شعب اخذ رای در دورترین نقاط روستایی نیز مستقر خواهد شد و در روستا‌های با جمعیت کم با صندوق سیار در ساعت مشخصی، آرا مردم اخذ خواهد شد.

وی یادآور شد: ۱۰ فرمانداری و ۲۱ بخشداری به‌عنوان مراکز حوزه‌های انتخابات فعالیت خود را هم‌زمان با دستور وزارت کشور آغاز کردند.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری کردستان به بحث تبلیغات نامزد‌ها و حامیانشان اشاره و با بیان اینکه تاکنون تخلفی گزارش نشده است، گفت: ستاد تبلیغات امسال در ریاست‌جمهوری به‌صورت متمرکز بوده و صداوسیما با برنامه‌ریزی خوب و بسیار منسجم در بحث شناسایی و معرفی نامزد‌ها بسیار مؤثر عمل کرده است.

رضایی با اشاره به اینکه ستاد‌های تبلیغاتی نامزد‌ها در استان فعالیت خود را آغاز و برخی نیز هنوز فعال نشده‌اند، اضافه کرد: ستاد‌های تبلیغاتی زیر نظر ستاد انتخابات و هیئت‌های اجرایی مشغول به فعالیت هستند و دستورالعمل‌ها در خصوص نحوه تبلیغات به آنها اعلام شده و به‌صورت مستقیم با فرمانداری‌ها ارتباط دارند.

وی در ادامه سخنانش به‌روز رای گیری اشاره و اظهار کرد: چند دوره است که‌رای گیری الکترونیکی انجام می‌شود، اما تمام الکترونیک نیست؛ یعنی تعرفه‌ها به‌صورت دستی نوشته و ثبت می‌شود؛ بنابراین فرایند به‌صورت نیمه الکترونیک برگزار می‌شود.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری کردستان ادامه داد: برای روز رای گیری، مردم حتماً شناسنامه یا کارت ملی هوشمند همراه داشته باشند، ضمن اینکه کارت ملی قدیمی اعتبار ندارد.

به گفته رضایی، شناسنامه رای دهندگان ممهور نمی‌شود و اثرانگشت و کد ملی در سامانه ثبت خواهد شد و روز هشتم تیرماه، ساعت ۸ صبح تمام شعب، آماده اخذ رای از مردم هستند.

انتهای خبر/

ارسال نظرات