بیانیه پایانی اجتماع 31 هزار نفری استادان بسیجی:

تفکر بسیجی و روحیه خدمت و شهادت در این سرزمین طنین انداز است

31 هزار استاد بسیجی در بیانیه پایانی گردهمایی روز ملی بسیج اساتید تاکید کردند: تا زمانی که تفکر بسیجی و روحیه خدمت و شهادت در این سرزمین طنین انداز است، خللی در تحقق آرمان های امام راحل(ره) و منویات رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی و ادامه راه شهیدان، از بهشتی و چمران تا حاج قاسم و امیرعبدالهیان، بویژه راه شهید خدمت و جمهور آیت الله شهید دکتر رئیسی و زمینه سازی برای ظهور عدالت گستر جهان حضرت ولی عصر(عج) بوجود نخواهد آمد.
کد خبر: ۹۶۰۸۸۶۷
|
۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۹

به گزارش سرویس اساتید خبرگزاری بسیج، در متن بیانیه پایانی گردهمایی 31 هزار استاد بسیجی آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«إن الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیر ما بانفسهم» یقینا خدا سرنوشت هیچ ملتی را تغییر نمی دهد تا آنکه آنان آنچه را در وجودشان از زشتی ها و گناه قرار دارد تغییر دهند. (رعد/11)

چهل و سومین سالگرد شهادت اسوه پارسایی و دانایی، تقوا و دانش، استاد شهید دکتر مصطفی چمران «روز ملی بسیج استادان» و بیست چهارمین سالگرد تاسیس سازمان بسیج اساتید مصادف با دهه امامت و ولایت در حالی برگزار می گردد که جهان در پرتو دانایی و بیداری جوانان بویژه دانشگاهیان در آستانه تحولی شگرف و پیچی تاریخی قرار گرفته و ملت های آگاه و وجدان های پاک در اعتراض به جنایات وحشیانه صهیونیزم و حامیان مستکبر آنها شعار «فلسطین آزاد از بحر تا نهر» را به عنوان یکی از آرمان های بزرگ چهل و پنج ساله انقلاب اسلامی سر می دهند. 

منطقه غرب آسیا نیز در سایه طوفانی که از مسجدالاقصی وزیدن گرفته و عملیاتی که از ام القرای جبهه مقاومت «جمهوری اسلامی ایران» وعده پایان صهیونیزم را صادق و قابل باور ساخته، در شرایط بسیار ممتازی قرار گرفته است. فلسطین عزیز امروز از یک سو در این تحول به کانون ددمنشی و جنایات بی سابقه رژیم منحوس صهیونیستی و از سوی دیگر غزه به نماد ایمان و امید، ایثار و  مقاومت، اقتدار و مظلومیت امت اسلامی تبدیل شده است که تقابل حق و باطل، خیر و شر، استقامت و تجاوز را در معرض دید جهانیان قرار داده و هویت واقعی فلسفه لیبرال دمکراسی غربی را آشکار می سازد. 

      ایران اسلامی نیز این روزها در حالیکه بدنبال حادثه تلخ شهادت رئیس جمهور مکتبی و مردمی و همراهان خدومش به سوگ نشسته است، در نهایت آرامش و ثبات، عقلانیت و معنویت، شور و شعور با حضور حماسی در انتخاباتی باشکوه بار دیگر جمهوریت و اسلامیت نظام را به منصه ظهور می رساند که نتیجه آن نه تنها کاهش تلخی حادثه بلکه ساختن فرصتی جدید برای کشور، نظام اسلامی و مردم فهیم و عزیز ایران خواهد بود. 

به همین مناسبت، ما استادان بسیجی سراسر کشور با شعار «استاد بسیجی، دولت مردمی و حکومت علوی» در این اجتماع 31 هزار نفری گردهم آمده تا آمادگی دانشگاه های کشور جهت نقش آفرینی هر چه بهتر و بیشتر جهت تحقق تمدن نوین اسلامی، حکمرانی علوی و دولت اسلامی و مردمی، انتظارات و مطالبات خویش را به شرح ذیل بیان نماییم:

  1. با اعلام همبتسگی و حمایت از خیزش فراگیر و کم نظیر جوانان و دانشگاهیان آمریکا و غرب در محکومیت حمایت مدعیان حقوق بشر ازجنایات رژیم نسل­کش صهیونیستی از عموم دانشجویان، استادان و فرهیختگان سراسر جهان دعوت می نماییم در تداوم حرکت اعتراضی شکل گرفته، راهبردهای پیامبرگونه رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی ایران را به عنوان چراغ راهی روشن تا برقراری صلح و امنیت پایدار و عدالت واقعی و فراگیر در سطح جهان قرار دهند.
  2. ضمن اعلام همدردی با مردم مظلوم و مقتدر فلسطین، توقف فوری جنایات ظالمانه رژیم کودک کش صهیونیستی در غزه و محاکمه عاملان آن، رفع محاصره کامل و ورود کمک های بشردوستانه و توقف کامل حمایت های نظامی، اقتصادی و سیاسی غرب را به نیابت از جامعه بشری و قلوب جریحه دار همه انسان های آزاده بویژه جامعه دانشگاهی و استادی، نخبگان و فرهیختگان سراسر جهان خواستار و خواهانیم.
  3. با عرض تسلیت به پیشگاه مردم شریف ایران اسلامی که با چشمانی اشکبار و دلهای اندوهناک، خود را برای خلق حماسه ای دیگر در دوران پرافتخار این سرزمین آماده می سازند، اطمینان می دهیم جامعه دانشگاهی و نخبگانی کشور با مشارکت حداکثری خویش در پای صندوق های رای، حماسه بدرقه شهیدان خدمت را در انتخابات پیش رو تکمیل کرده و دشمنان ملت ایران را از تلاش برای کاهش سرمایه اجتماعی نظام ناامید می سازد. همچنین از نامزدهای انتخاباتی و نیز هواداران آنها انتظار می رود با رعایت اخلاق و پرهیز از دوقطبی‌سازی‌های کاذب و ارائه برنامه های کلان و راهبردی خود برای اداره کشور، اجازه ندهند زمینه سوء استفاده دشمنان ملت ایران از رقابت های انتخاباتی، اختلافات و دو دستگی اجتماعی، شکاف های قومی و مذهبی فراهم گردد.
  4. از این اجتماع بزرگ مراتب سپاس و تشکر خود را از نیروهای مسلح کشورمان بویژه سپاه سرافراز اسلام، کلیه فرماندهان شجاع و محبوب بویژه سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی و سردار سرلشکر پاسدار امیرعلی حاجی زاده که در عملیات غرور آفرین وعده صادق با نمایش بخشی از توان دفاعی و موشکی کشورمان ضعف و آسیب پذیری رژیم اشغالگر قدس را به زیبایی تمام به جهانیان اثبات نمودند، اعلام داشته و به همه دشمنان ملت ایران و نظام اسلامی هشدار می دهیم؛ دست از دشمنی و خصومت های دیرینه خود علیه ملت ایران برداشته و با کرنش در مقابل عظمت ملت قهرمان ایران، یقین بدانید اساتید بسیجی با روحیه جهادی و تفکر انقلابی همچون گذشته تمامی مساعی علمی و توانایی های تخصصی خویش را برای آبادانی و پیشرفت ایران اسلامی و کمک به کارآمدی نظام حکمرانی کشور در گام دوم انقلاب تا تحقق کامل تمدن نوین اسلامی بکار گرفته و دولتمردان و قوای سه‌گانه درخواست می نمایند نسبت به بهره مندی کشور از این ظرفیت عظیم غفلت نورزند. 

در خاتمه تاکید می نماید تا زمانی که تفکر بسیجی و روحیه خدمت و شهادت در این سرزمین طنین انداز است، خللی در تحقق آرمان های امام راحل(ره) و منویات رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی و ادامه راه شهیدان، از بهشتی و چمران تا حاج قاسم و امیرعبدالهیان، بویژه راه شهید خدمت و جمهور آیت الله شهید دکتر رئیسی و زمینه سازی برای ظهور عدالت گستر جهان حضرت ولی عصر(عج) بوجود نخواهد. ان شاء الله

                                                                اجتماع 31 هزار نفری استادان بسیجی کشور

                                                                          30 خرداد ماه 1403

 

 
ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار