به همت سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور ؛

اختتامیه نخستین مسابقات قرآنی طلاب بسیجی کشور در مشهد برگزار شد

اختتامیه نخستین دوره مسابقات ملی قرآنی طلاب بسیجی یادواره طلبه شهید «آرمان علی وردی» به همت سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور در حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد.
کد خبر: ۹۶۰۹۱۸۶
|
۰۵ تير ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۹

به گزارش خبرگزاری بسیج خراسان رضوی از مشهد، حجت‌الاسلام و المسلمین احسان عرب‌زاده، دبیر نخستین دوره مسابقات ملی قرآن طلاب بسیجی کشور در مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات که با حضور مسئول سازمان بسیج طلاب کشور در سالن جلسات شهید سلیمانی دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار شد، اظهار کرد: نخستین دوره مسابقات ملی قرآنی طلاب بسیجی یادواره طلبه شهید «آرمان علی وردی» به مدت دو روز ۳ و ۴ تیرماه در رشته‌های مختلف قرآنی برگزار شد.

 وی اضافه ادامه داد: این مسابقات به‌عنوان مرحله نهایی از مرحله مقدماتی استان‌ها با رقابت ۱۰۰ قاری طلبه در بخش آقایان در سه رشته قرائت تحقیق، قرائت ترتیل و حفظ کل قرآن کریم و در بخش بانوان در رشته مفاهیم قرآن کریم به‌صورت مجازی برگزار شد.

 حجت‌الاسلام و المسلمین شاهرودی، مسئول سازمان بسیج طلاب کشور نیز در حاشیه برگزاری این اختتامیه گفت: مرحله استانی اسفند ۱۴۰۲ برگزار شد که ۱۲ هزار شرکت‌کننده از سراسر کشور در آن با یکدیگر به رقابت پرداختند.

 وی با بیان اینکه سطح کیفی مسابقات و قرائت قاریان راه‌یافته به این مرحله قابل‌توجه بوده است، خاطرنشان کرد: در این مرحله یک‌صد نفر از برگزیدگان مرحله استانی مسابقات ملی قرآنی طلاب بسیجی، در چهار رشته حفظ، قرائت، ترتیل و مفاهیم به مدت دو روز در مشهد با یکدیگر به رقابت پرداختند و ۱۲ نفر برگزیده شدند و از آن‌ها تجلیل به عمل آمد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها