رییس جمهور باید اعتقاد قلبی و واقعی داشته باشد و دوّم اینکه کارآمد باشد

رییس جمهور باید اعتقاد قلبی و واقعی داشته باشد و دوّم اینکه کارآمد باشد
جامعه نخبگانی استان خراسان رضوی درخصوص مشارکت حداکثری در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به صدور بیانیه ای پرداخت.
کد خبر: ۹۶۰۹۸۵۸
|
۰۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۶
رییس جمهور باید اعتقاد قلبی و واقعی داشته باشد و دوّم اینکه کارآمد باشد

بیانیه جامعه نخبگانی استان خراسان رضوی درخصوص مشارکت حداکثری در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بدین شرح است:

                            بسم الله الرحمن الرحیم

 إِنَّ اللَّهَ يَأْمُرُكُمْ أَنْ تُؤَدُّوا الْأَمَانَاتِ إِلَى أَهْلِهَا وَإِذَا حَكَمْتُمْ بَيْنَ النَّاسِ أَنْ تَحْكُمُوا بِالْعَدْلِ إِنَّ اللَّهَ نِعِمَّا يَعِظُكُمْ بِهِ إِنَّ اللَّهَ كَانَ سَمِيعًا بَصِيرًا(آیه 58 سوره نساء)

ملت بزرگ و شریف ایران

«انتخابات» تجلی‌گاه اراده جمعی و محمل اصلی مشارکت مردم در اداره امور کشور بر اساس میثاق ملی یعنی قانون اساسی است. شرکت در انتخابات علاوه بر سهیم شدن در تصمیم گیری کشور، موجب افزایش سرمایه اجتماعی و اقتدار ملی در برابر بیگانگان می گردد.

 ایران اسلامی با برخورداری ازظرفیت‌های فراوان جغرافیایی، طبیعی، انسانی و .. در حالی به استقبال این انتخابات می‌رود که تلاش‌های شبانه روزی آحاد جامعه بالاخص نخبگان، پژوهشگران و مبتکرانِ خلاق، زمینه رشد و بالندگی هر چه بیشتر این سرزمین را فراهم ساخته و بیش از هر زمان دیگری، امکان استفاده از این ظرفیت‌ها را ایجاد نموده است.

 امروز و در آستانه چهلمین روز شهادت رئیس جمهور عزیز و خستگی ناپذیرمان، حضرت آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی، ملت بزرگ ایران باری دیگر آماده برگزاری چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری می باشد. حکمرانی و مدیریت کلان قوه مجریه، رابطه مستقیمی با رشد و توسعه کشور در شاخص‌های مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی دارد. لذا انتخاب رئیس جمهوری که شناخت کافی نسبت به مسائل و چالش‌های روز کشور داشته و دارای برنامه‌ای جامع و عملی برای بهبود روندهای اجرایی و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های ملی و نخبگانی باشد، امری حیاتی برای رشد و توسعه علمی کشور است. آنجایی که رهبر معظم انقلاب(مدظله) می فرمایند: "رئیس جمهور آینده در درجه‌ی اوّل به مبانی این انقلاب و این نظام اعتقاد قلبی و واقعی داشته باشد و دوّم اینکه کارآمد باشد؛ شب و روز نشناسد، دنبال کار باشد، توانایی داشته باشد برای کار کردن؛ از عناصر خوب و همکاران خوب استفاده کند."

 جامعه نخبگان، پژوهشگران، فناوران و مبتکران استان خراسان رضوی با دعوت از همه اقشار مردم جهت شرکت گسترده در انتخابات 8 تیر1403 و حضور خود در این مشارکت مدنی، ضمن تبعیت از فرامین امامین انقلاب و پاسداشت خون پاک شهدا، برگ زرینی دیگری را در جهت آبادانی میهن عزیزمان و اعتلای و تقویت بنیان مردمی ایران عزیز اسلامی، رقم خواهد زد. انشاءالله.

 به امید سرافرازی ایران اسلامی –جمعی از نخبگان، پژوهشگران، فناوران و مبتکران استان خراسان رضوی

ارسال نظرات
پر بیننده ها