خبرهای داغ:

دعوت جمعی از تشکل های فرهنگیان خراسان جنوبی از مردم برای حضور حداکثری در انتخابات

کد خبر: ۹۶۱۰۱۳۲
|
۰۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۷

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، جمعی از تشکل های فرهنگیان استان خراسان جنوبی در بیانیه‌ای از مردم برای حضور  در انتخابات ۸ تیر ۱۴۰۳ دعوت کردند.

متن بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

إن الله يأمركم أن تؤدوا الأمانات إلى أهلها وإذا حکمتم بین الناس أن تحکموابالعدل إن الله نعما يعظکم به إن الله كان سمیعا بصیرا(۵۸)

يا أيها الذين آمنوا أطیعوا الله وأطیعوا الرسول وأولی الأمر منکم فإن تنازعتم فی شیء فردوه إلى الله والرسول إن كنتم تؤمنون بالله والیوم الآخر ذلك خیر وأحسن تأويلا (۵۹)

خدا قاطعانه به شما فرمان می دهدكه امانت ها را به صاحبانش بازگردانید و هنگامی که میان مردم داوری می کنید به عدالت داوری کنید.

يقینا [فرمان بازگردانیدن امانت و عدالت در داوری] نیکوچیزی است كه خدا شما را به آن موعظه می كند؛ بی ترديد خدا همواره شنوا و بیناست.

ای اهل ايمان! از خدا اطاعت كنید و [نیز] از پیامبر و صاحبان امر خودتان [كه امامان از اهل بیت اند و چون پیامبر دارای مقام عصمت می باشند] اطاعت كنید. و اگر درباره چیزی [از احکام و امور مادی و معنوی و حکومت و جانشینی پس از پیامبر نزاع داشتید ، آن را برای( فیصله یافتنش )اگر به خدا و روز قیامت ايمان داريد، به خدا و پیامبر ارجاع دهید ؛ اين(ارجاع دادن) برای شما بهتر و از نظر عاقبت نیکوتر است .آیات مبارکه ۵۸و۵۹ سوره نساء

ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ی شهدای خدمت،حضرت آيت الله رئیسی و ياران معزز ایشان و تسلیت فرارسیدن اربعین اين شهیدان عزیز و خدوم ، به استحضار جامعه فرهیخته و انقلابی فرهنگیان می رساند ،اکنون که با گذشت بیش از ۴۵ سال از انقلاب شکوهمند و پر افتخار مردم ایران اسلامی ،این ملت شريف و عزیز به قله های رشد و پیشرفت و تعالی نزدیک شده اندو با عبور از روزهای سخت و طاقت فرسای سال های گذشته به اوج عزتمندی و افتخار در منطقه و جهان دست يافته اند؛ بار ديگربا نزدیک شدن به چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پاسداشت خدمات دولت شهید جمهور، می بايست شاهد نقش آفرينی آگاهانه و حضور هوشمندانه آنها در میدان کنشگری سیاسی و اجتماعی برای تعیین سرنوشت ملت باشیم. 

مردم سالاری دینی میوه و نتیجه پربرکت انقلاب بود که با همراهی امام و امت محقق شد و امام خمینی(ره) بعد از رای بیش از ۹۸درصدی مردم ایران به جمهوری اسلامی در فروردین ۵۸، این روز را روز امامت امت نامیدند و این آغاز تحولی بود که به ما استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بخشید. در اسلام ناب محمدی که حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی ) احیاگر آن هستند،نه تنها نقش مردم تشريفاتی نبوده بلکه حضور ملت در همه عرصه ها راه حل مشکلات کشور است.

مقام معظم رهبری ایجاد حرکت عمومی را مهم ترين راهبرد گام دوم انقلاب اسلامی برای عبور از دولت اسلامی و رسیدن به تمدن نوین اسلامی می دانند، انتخابات همان حركت و قیام عمومی مردم در عرصه سیاسی کشور است.

انتخابات و مشاركت در آن نماد اثرگذاری مردم و اراده عمومی است که بن بست ها را می‌شکند و اصلاح و بهبود وضعیت موجود را رقم می زند. این اختیار بزرگ و اثر گذارجلوه ی تعهد اسلامی و انقلابی مردمی است که همواره در سخت ترين شرايط نظام اسلامی و آرمان های متعالی آن را رها نکرده و با صلابت و غیرتمندانه اراده استوار و ايستادگی خود را به نمايش گذاشته اند.

ضروری است در اين مسیر و در آستانه اين انتخابات سرنوشت ساز ،همه ی عزیزان توصیه های رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی ) را که در سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در مرقد مطهر بنیانگذار انقلاب فرمودند: "حماسه انتخابات بسیار مهم پیش‌رو ، مکمل حماسه ملت در بدرقه شهیدان خدمت است و انشاءالله در سایه مشارکت پرشور ، آرای بالای ملت و حاکمیت اخلاق در رقابت های انتخاباتی رئیس جمهوری " پرکار " و " فعال " ، " آگاه " و" معتقد به مبانی انقلاب" برگزیده می شود و ضمن پرشدن حفره‌های اقتصادی و فرهنگی، منافع ملت در منطقه و جهان حفظ و تأمین خواهد شد" را سرلوحه خويش قرار داده و برای مشاركت پرشور و حضور حماسی ملت گام برداريم.

از این رو ما جمعی از تشکل های وابسته به فرهنگیان و معلمان به عنوان پرچم داران آگاهی و دانايی، بر خود لازم می دانیم با تاکید بر مشارکت حداکثری و دعوت مردم به حضور آگاهانه و هوشمندانه در انتخابات پیش رو، عموم مردم را به انتخاب رئیس جمهوری اصلح ،متدین و با تقوا ،شجاع و آگاه، دلسوز و طرفدار محرومان و مستضعفان، باكفايت و معتقد به جوانان که با فساد مبارزه می کند و وابستگی به جريان های قدرت و ثروت ندارد، توصیه می‌کنیم و امیدواریم این انتخابات هوشمندانه زمینه ساز رسیدن به تمدن نوین اسلامی و مقدمه سازی ظهور حضرت ولی عصر(عج) باشد.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

بسیج فرهنگیان خراسان جنوبی 

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی 

جمعیت فرهنگیان جوان خراسان جنوبی 

کانون فرهنگیان انقلابی خراسان جنوبی 

گروه جهادی افسران سپاه پیشرفت 

گروه جهادی فاطمیون

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار