کثرت حضور مردم نشان از صداقت، صحت و سلامت نظام اسلامی است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: کثرت حضور مردم نشان از صداقت، صحت و سلامت نظام اسلامی است که در دنیا برگزاری چنین انتخابات با کیفیت و تعدد بی‌نظیر است.
کد خبر: ۹۶۱۰۱۷۵
|
۰۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۲

کثرت حضور مردم نشان از صداقت، صحت و سلامت نظام اسلامی است

به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل، آیت‌الله سید حسن عاملی پیش از ظهر جمعه با حضور در مسجد میرزا علی‌اکبر اردبیل و هنگام رأی انداختن در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: ملت ایران سرنوشت و تولیت چهار سال خود را با رأی خود تعیین می‌کنند تا از بین کاندیداها رئیس جمهوری را برگزینند که چهار سال مایه عزت، شرف و آبروی آنها خواهد بود.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران این فرصت تاریخی را برای ملت ایران فراهم کرده و باید قدر این دستاورد عظیم برگزاری انتخابات را بدانیم چرا که این انتخابات فرصت تعیین سرنوشت را برای ملت ایران به وجود آورده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: این دستاورد جمهوری اسلامی ایران استثنایی است و همواره خود ملت با اشرافیت و عقلانیت سرنوشت خود را با انتخاب رییس جمهور و نماینده مجلس و سایر حوزه ها تعیین می‌کنند در حالی که در زمان پهلوی چنین فرصت حضور و مشارکتی برای مردم فراهم نمی‌شد.

عاملی افزود: در گذشته شاه نه تنها سرنوشت کشور به دست آمریکا افتاده بود بلکه با یک مدیریت خاص بیگانگان برای این ملت تصمیم می‌گرفتند در حالی که جمهوری اسلامی ایران این فرصت تاریخی را فراهم کرد تا مردم خود در تعیین سرنوشتشان دخیل باشند و با تنوع سلائق سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به فرد اصلح رأی بدهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: جوانان ما باید این فرصت بی‌نظیر را غنیمت بدانند و آگاه باشند که این کشور از یک سراشیبی و سرافکندگی نجات پیدا کرده و به اوج عزت و آبرو رسیده که این در سایه خون شهدا و رهبری داهیانه امام راحل و مقام معظم رهبری است.

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: ما باید این فرصت بی‌نظیر را غنیمت شمرده و در پای صندوق‌های رأی حاضر شویم که این امر موجب تأمین و تعمیق امنیت خواهد شد.

عاملی بیان کرد: عدم مشارکت در انتخابات دشمن را جری می‌کند و به آنها جرأت جسارت و تعدی به نظام اسلامی را می‌دهد در حالی که بزرگترین اعلام بیزاری از دشمن حضور در صحنه انتخابات و رأی کثیری است که ملت به ارکان نظام می‌دهند.

وی از انتخابات به عنوان مانور و نمایش قدرت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران یاد کرد و ادامه داد: کثرت حضور مردم نشان از صداقت، صحت و سلامت نظام اسلامی است که در دنیا برگزاری چنین انتخابات با کیفیت و تعدد بی‌نظیر است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل یادآور شد: این پشتوانه عظیم مردمی در حقیقت مشروعیت خاص به نظام می‌بخشد و آنهایی که سخن گزافه در باب مشروعیت نظام می‌گویند، راه را به خطا رفته چرا که انقلاب اسلامی با پشتوانه رأی مردم و حضور آنها قدرت و صلابت پیدا کرده و مشروعیتی حقیقی پیدا می‌کند.

عاملی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: سیستم سیاسی، اقتصادی کشور به نحوی تعریف شده که مسئولان مدام در حال تغییر و جایگزینی هستند و جای گلایه برای احزاب و گروه‌ها وجود ندارد چرا که ما با یک چرخش قدرت در درون نظام و به پشتوانه نیروهای متدین و مقید به آرمان‌های نظام روبه‌رو هستیم که هر ساله با برگزاری انتخابات به صلابت و شکوه آن افزوده می‌شود.

وی از رسانه‌ها به خاطر تدارک برنامه‌های معرفی نظرات و دیدگاه‌های کارشناسان و تجارب آنها قدردانی کرد و گفت: مردم ما با بینش و بصیرت کامل کاندیدای مورد نظر را انتخاب می‌کند و این خود بالاترین دموکراسی است که مردم به معنای حقیقی در تعیین سرنوشت خود دخالت دارند.

امام جمعه اردبیل افزود: برخلاف جمهوری اسلامی ایران که انتخاباتی بیشمار برای کرسی مجلس، ریاست جمهوری، مجلس خبرگان و شوراها برگزار کرده، ما در اطراف خود کشورهایی را سراغ داریم که ریاست جمهوری آنها مدام‌العمر است و برگزاری انتخابات در آنها گاه نمایشی است.

عاملی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: برخلاف ادعای کشورهای مختلف که هیچ‌گونه دموکراسی در آنها مشاهده نمی‌شود، در جمهوری اسلامی ایران انتخابات با حضور گسترده احزاب و گروه‌ها و طرفداران آنها برگزار می‌شود که این خود فرصت عظیمی برای نمایش عظمت و بالندگی نظام اسلامی است.

وی از طرفداران کاندیداها خواست تا به صحت و سلامت انتخابات اطمینان کامل داشته باشند و سخن گزاف به تخطی و تخلف نزنند چرا که سر سوزنی در رأی مردم به عنوان حق‌الناس اجحاف نمی‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل اضافه کرد: قطعا آرای مردم به عنوان حق‌الناس مورد صیانت قرار می‌گیرد و تخطی در آرای مردم ظلم به شهدا، امام شهدا و آرمان‌های نظام اسلامی است و اصلا نباید در سلامت انتخابات کشورمان تشکیک و دودلی به خود راه داد.

حماسه انتخابات خار چشم دشمنان است

سیدمحسن لطیفی مدیرکل صداوسیمای مرکز اردبیل در گفتگو با خبرگزاری بسیج از اردبیل، اظهار داشت: مقام معظم رهبری از اولین ساعات رای گیری در پای صندوق رای حاضر شده و در این عرصه بر حضور و گستردگی مشارکت مردم تاکید کردند و قطعا در تبعیت و لبیک به مقام معظم رهبری باید در صحنه حساس و خطیر انتخابات حاضر شده و قدرت نمایی جمهوری اسلامی ایران را در عرصه های داخلی و بین المللی نشان دهد.

وی خاطرنشان کرد: مشارکت بالای مردم در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مهر تائید دیگری بر اصل نظام و رکن اسلامیت و جمهوریت است و ما قطعا پیروز اصلی این جشن ملی و سیاسی را مردم می دانیم.

مدیرکل صداوسیمای مرکز اردبیل تصریح کرد: تمهیدات لازم از سوی مسئولان برای برگزاری باشکوه انتخابات در استان تدارک دیده شده و ما در بازدید میدانی از مناطق مختلف استان شاهد گستردگی حضور در پای صندوق های رای هستیم.

لطیفی گفت: امروز چشم دوستداران نظام به مشارکت بالای مردم و دشمنان به کم رنگ بودن این حضور است و باید تدبیری را بیندیشیم تا چشم دوستداران نظام روشن و بدخواهان از این حضور بی بدیل کور شوند.

وی افزود: صداوسیما نیز به نوبه خود با تدارک برنامه های متنوع از صبح امروز صحنه های مختلفی از این حضور را به تصویر کشیده و از طریق تلویزیون و رادیو در خدمت مردم هستیم تا زمینه اطلاع رسانی دقیق، صحیح و صریح را فراهم کنیم.

مدیرکل صداوسیمای مرکز اردبیل مسئولیت خطیر رسانه ملی را در یک ماه اخیر برای برگزاری باشکوه انتخابات یادآور شد و بیان کرد: با توجه به برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری همکاران ما به سرعت شرایطی را فراهم کردند تا در قالب مناظره ها، مستندها و برنامه های گفتگومحور دیدگاه های کاندیداها مطرح و آحاد مردم با این برنامه ها آشنا شده و بتوانند انتخاب اصلح را انجام دهند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها