خبرهای داغ:

مطالبه هنرمندان از رییس جمهور منتخب، حمایت از اشتغال است

یک کارشناس ارشد طراحی پارچه و لباس در خوزستان گفت: مطالبه هنرمندان از رییس جمهور منتخب، حمایت از اشتغال و حل مشکلات این قشر است.
کد خبر: ۹۶۱۰۲۳۱
|
۰۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۸

فرزانه نوروزی روز جمعه در جمع خبرنگاران خوزستانی بیان کرد: انتظار هنرمندان از فردی که به عنوان رییس جمهور انتخاب می کنند حمایت است.
این استاد دانشگاه اظهارکرد: در خوزستان دانشجویان بسیار هنرمند و کارآفرینی در طراحی پارچه و لباس وجود دارد که انتظار حمایت از رییس جمهور منتخب دارند تا بتوانند کارگاه راه‌اندازی کنند و در حیطه خیاطی و طراحی لباس فعالیت کنند.

نوروزی ادامه داد: هنرمندان در این حوزه همیشه با دستان توانمند خود توانسته‌اند فعالیت اقتصادی انجام دهند و اکنون انتظار دارند رییس جمهور منتخب با ارائه وام کم بهره از هنرمندان این حوزه حمایت کند.

براساس قانون انتخابات ریاست جمهوری هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود، اما به علت حادثه جانکاه شهادت آیت الله رئیسی و همراهانشان و براساس قانون اساسی که ظرف مدت ۵۰ روز باید رییس جمهور جدید انتخاب شود، فرآیند برگزاری انتخابات در دستور کار قرار گرفت.

در این دوره از انتخابات ایران ۶ کاندیدا از سوی شورای نگهبان قانون اساسی تایید صلاحیت شدند و در نهایت با کناره گیری علیرضا زاکانی و امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ایران سعید جلیلی، مسعود پزشکیان، محمد باقر قالیباف و مصطفی پورمحمدی هستند.

به استناد ماده ۳۶ قانون انتخابات ریاست جمهوری تمامی افرادی که تابعیت ایرانی دارند و سن آنها ۱۸ سال تمام باشد، یعنی متولدین روز هشتم تیرماه ۱۳۸۵ و قبل از آن می‌توانند با ارائه اصل شناسنامه و یا کارت ملی خود در انتخابات شرکت کنند. همچنین به منظور تسریع در احراز هویت رای دهندگان، ارائه کارت ملی برای دارندگان شناسنامه‌های قدیمی، الزامی است.

برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در استان سه هزار و ۴۳۸ شعبه اخذ رای فراهم شده که از این تعداد ۲ هزار و ۵۴۱ شعبه ثابت و ۸۹۷ شعب سیار هستند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها