خبرهای داغ:

حضور پر شور کادر درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز در انتخابات ریاست جمهوری

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از حضور پر شور کادر درمان در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و استقرار صندوق‌های رای سیار در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه خبر داد.
کد خبر: ۹۶۱۰۲۳۴
|
۰۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۳

علیرضا نجفی بیان کرد: با توجه به شرایط خاص بیماران و همراهان آن‌ها و همچنین به منظور تسهیل شرایط شرکت در انتخابات برای کارکنان بیمارستان‌های تابعه دانشگاه، صندوق‌های سیار اخذ رای در بیمارستان‌ها مستقر شده و رای گیری از کادر سلامت و بیمار آن و همراهان آنان انجام‌ شد.

وی افزود: با استقرار صندوق اخذ رای در بیمارستان‌های گلستان، امام خمینی (ره)، طالقانی و سلامت اهواز و سینا در شهرستان کارون، از ساعت‌های اولیه صبح امروز جمعه هشتم تیرماه ۱۴۰۳، بیماران، همراهان بیمار و کارکنان این بیمارستان‌ با مراجعه به محل‌های تعیین شده، رای خود را در صندوق‌ انداختند.

نجفی ادامه داد: تا ساعت‌ پایانی اخذ رای، صندوق‌ها در سایر بیمارستان‌ها مستقر شده و مراجعه‌کنندگان و کارکنان بیمارستان‌ها رای خود را به صندوق می اندازند.

براساس قانون انتخابات ریاست جمهوری هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود، اما به علت حادثه جانکاه شهادت آیت الله رئیسی و همراهانشان و براساس قانون اساسی که ظرف مدت ۵۰ روز باید رییس جمهور جدید انتخاب شود، فرآیند برگزاری انتخابات در دستور کار قرار گرفت.

در این دوره از انتخابات ایران ۶ کاندیدا از سوی شورای نگهبان قانون اساسی تایید صلاحیت شدند و در نهایت با کناره گیری علیرضا زاکانی و امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ایران سعید جلیلی، مسعود پزشکیان، محمد باقر قالیباف و مصطفی پورمحمدی هستند.

به استناد ماده ۳۶ قانون انتخابات ریاست جمهوری تمامی افرادی که تابعیت ایرانی دارند و سن آنها ۱۸ سال تمام باشد، یعنی متولدین روز هشتم تیرماه ۱۳۸۵ و قبل از آن می‌توانند با ارائه اصل شناسنامه و یا کارت ملی خود در انتخابات شرکت کنند. همچنین به منظور تسریع در احراز هویت رای دهندگان، ارائه کارت ملی برای دارندگان شناسنامه‌های قدیمی، الزامی است.

برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در استان سه هزار و ۴۳۸ شعبه اخذ رای فراهم شده که از این تعداد ۲ هزار و ۵۴۱ شعبه ثابت و ۸۹۷ شعب سیار هستند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار