خبرهای داغ:
از سوی وزارت کشور اعلام شد؛

نتیجه نهایی انتخابات؛ پزشکیان و جلیلی جمعه رقابت می‌کنند

دقایقی پیش، سخنگوی ستاد انتخابات کشور آمار نهایی شعب شمارش شده و تجمیع شده را اعلام کرد.
کد خبر: ۹۶۱۰۴۸۲
|
۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۰

خبرگزاری بسیج - محسن اسلامی سخنگوی وزارت کشور، ساعت ۱۱/۳۰ دقیقه صبح شنبه تازه‌ترین و آخرین گزارش از نتایج شمارش آرای مأخوذه از چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات کشور اعلام کرد.

وی گفت: از مجموع آرای شمارش شده از کل ۵۸ هزار و ۶۴۰ شعبه در سراسر کشور از ۴۸۲ شهرستان تعداد کل برگ‌های رأی ماخوذه شمارش شده (صحیح و باطله) ۲۴ میلیون و ۵۳۵ هزار و ۱۸۵ رأی می‌باشد که وضعیت نامزدها و آرای آنان به ترتیب زیر است:

۱- آقای مسعود پزشکیان - فرزند حسین- ۱۰ میلیون و ۴۱۵ هزار و ۹۹۱ رای

۲- آقای سعید جلیلی - فرزند محمد حسن - - ۹ میلیون و ۴۷۳ هزار و ۲۹۸ رای

۳- آقای محمد باقر قالیباف - فرزند حسین - ۳ میلیون و ۳۸۳ هزار و ۳۴۰ رای

۴- آقای مصطفی پور محمدی - فرزند حسین - ۲۰۶ هزار و ۳۹۷ رأی

براین اساس، هیچکدام از نامزدهای این دوره حائز اکثریت آرا برای منصب ریاست جمهوری نشده و براساس قانون، نفر اول و دوم حائز بیشترین آرا پس از تأیید شورای نگهبان به دور دوم انتخابات که در روز جمعه بعد از تاریخ مرحله اول رأی گیری برگزار می‌شود راه می‌یابند.

از کسانی که در تأمین امنیت انتخابات ما را یاری کردند تشکر می‌کنم. با اعلام وزارت کشور مجدد تبلیغات بر اساس جدول زمان بندی پیش بینی شده اطلاع رسانی خواهد شد. تمامی تمهیدات در انتخابات مرحله دوم انجام شده و تعرفه‌های لازم چاپ شده و آماده ارسال است و از فردا صورت خواهد گرفت. با کمک رسانه‌ها و مردم شریف انتخابات با شکوهی داشته باشیم.

آمار مشارکت ۴۰ درصد بوده است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها