دانش فنی و تجربه در کنار ظرفیت‌های معدنی سنگان، فرصتی مناسب برای صنعت فولاد کشور

 نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: دانش فنی و تجربه در کنار ظرفیت‌های معدنی سنگان، فرصتی مناسب برای صنعت فولاد کشور بشمار می رود.
کد خبر: ۹۶۱۰۵۲۸
|
۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۳

به گزارش خبرگزاری بسیج خراسان رضوی از خواف، امیر توکلی رودی اظهار کرد: فولاد مبارکه یکی از شرکت‌های پیشرو در عرصه صنعت فولاد همواره اثرگذار بوده و شرکت فولاد سنگان نیز به‌عنوان یکی از شرکت‌های زیرمجموعه آن در منطقه مرزی سنگان، ظرفیت‌سازی قابل توجهی داشته چراکه در پهنه معدنی سنگان، از ظرفیت ذخایر معدنی دو میلیارد تنی سنگ آهن برخوردار هستیم.

وی افزود: وجود دانش فنی و تجربه ویژه فولاد مبارکه در کنار ظرفیت‌های معدنی منطقه سنگان قرار گرفته و فرصت مناسبی برای صنعت فولاد کشور ایجاد کرده است؛ امنیت مواد معدنی در صنعت فولاد کشورمان باعث شده تا نگرانی برای تولید ۵۵ میلیون تن فولاد برطرف شود و بتوانیم با نگاه کلان‌تری در بازارهای جهانی و بین‌المللی رقابت کنیم.

توکلی رودی بیان کرد: دیدارها و جلسات رو به جلویی با مدیریت ارشد و مدیران شایسته و نخبه فولاد مبارکه داشتم و قرار بر این شد که با یک نگاه ویژه و سیاست هم‌سو و هم‌گرا، در راستای سیاست‌گذاری درست در آینده فولاد کشور، اثرگذار باشیم و رویکردمان را بر این بگذاریم که در کنار افزایش کمّی تولید، به تولید محصولات فولادی با ارزش افزوده بالاتر نیز توجه داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: رویکرد دیگر ما برای رشد صنعت فولاد این است که در شرق کشور، ظرفیتی را مبنی بر کریدور صنایع استخراجی از شمتیغ، سنگان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان در نظر گرفته و به ظرفیت کرانه سواحل مکران با نگاهی ویژه همراه کنیم.

ارسال نظرات
پر بیننده ها