مثبت سوژه//

استفاده از ظرفیت روستا برای حل مشکلات به همت امام جماعت روستایی در زنجان

زنجان- توسعه روستایی و استفاده از ظرفیت های آن راه حلی قوی برای حل مشکلات بیکاری،محرومیت زدایی و اجرای عدالت در روستاهاست.
کد خبر: ۹۶۱۰۵۵۵
|
۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۹

استفاده از ظرفیت روستا برای حل مشکلات به همت امام جماعت روستایی در زنجان

به گزارش خبرگزاری بسیج زنجان؛ توسعه روستایی و استفاده از ظرفیت های آن راه حلی قوی برای حل مشکلات بیکاری،محرومیت زدایی و اجرای عدالت در روستاهاست.

 

در این میان امامان روستا نقش بسزایی در پیشبرد اهداف مذکور داشته و می توانند در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی قدم‌های خوبی بردارند.

 

حجت الاسلام عبدالله قاسمی؛امام روستای قره بلاغ شهرستان سلطانیه یکی از این طلبه هاست که در این روستا برای ارتقای فعالیت های فرهنگی و استفاده از ظرفیت های داخلی تلاش میکند. 

 

وی از سال ۱۳۹۹ در قالب روحانی طرح هجرت به منطقه بومی خود آمده و در روستاهای ویر و قره بلاغ در مسجد جامع و صاحب الزمان(عج)فعالیت خود را آغاز کرده و برای ارتقاء فرهنگی و اجتماعی تلاش می‌کند.

استفاده از ظرفیت روستا برای حل مشکلات به همت امام جماعت روستایی در زنجان

این امام روستا در کنار برگزاری نماز جماعت و تشکیل هیئت مذهبی و برنامه‌های مناسبتی نسبت به مسائل اجتماعی نیز دغدغه داشته و در مسائلی نظیر پیشگیری و حل معضل اعتیاد افراد درگیر و پیشگیری از سرقت اقدامات مفیدی وقابل قبولی انجام داده است.

 

 حجت الاسلام قاسمی در گفت وگو با خبرنگار بسیج زنجان با بیان اینکه برای پیشگیری از سرقت نیز با چندین تن از بسیجیان محله به صورت جهادی گشت شبانه را راه‌اندازی نموده ایم،افزود:اگرچه سرقت به طور کلی در این محله ریشه‌کن نشده اما میزان آن را تا حدودی کاهش داده است.

 

وی بابیان اینکه با کمک خواستن از خیرین به دنبال ایجاد اشتغال برای جوانان روستا بوده ایم،گفت:این اقدام باعث شده تا با ایجاد درآمد و هویت بخشی به آنان موجب دور نگهداشتن آنها از اعتیاد و برگشت به زندگی باشد.

 

این امام روستا با جوانان و نوجوانان ارتباط خوبی دارد و با برنامه‌ها و فعالیت‌هایی که داشته تلاش کرده تا پای جوانان و نوجوانان را به مسجد باز کند،تصریح کرد:فعالیت در دو مدرسه به عنوان مبلغ از دیگر برنامه هایم در این روستاهاست.

استفاده از ظرفیت روستا برای حل مشکلات به همت امام جماعت روستایی در زنجان

حجت الاسلام قاسمی در پایان با بیان اینکه  کار اصلی طلبه‌ها تبلیغ است،یادآور شد: امامان جماعت می بایست در مناطق محروم فعالیت بیشتری کنند چرا که  این روستاها به فرهنگ‌سازی و کار بیشتری احتیاج دارند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها