بیش از چهار میلیون تردد در مبادی ورودی و خروجی استان اردبیل ثبت شد

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از ثبت چهار میلیون و ۴۶۸ هزار و ۲۴۸ تردد در مبادی ورودی و خروجی این استان در سه ماه نخست امسال خبر داد.
کد خبر: ۹۶۱۰۵۵۶
|
۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۵

بیش از چهار میلیون تردد در مبادی ورودی و خروجی استان اردبیل ثبت شد

به گزارش خبرنگار بسیج، امید نسیمی روز یکشنبه در بازدید از سامانه‌های هوشمند جاده اردبیل - سرچم با بیان اینکه در سه ماه اول پارسال چهار میلیون و ۴۲۷ هزار و ۷۳۰ تردد در مبادی ورودی و خروجی استان ثبت شد، گفت: امسال تردد در مبادی ورودی و خروجی استان یک درصد افزایش داشته است.

وی افزود: از این تعداد تردد ۲ میلیون و ۲۲۰ هزار و ۱۱۶ تردد در مبادی ورودی و ۲ میلیون و ۲۴۸ هزار و ۱۳۲ تردد در مبادی خروجی استان به ثبت رسید.

وی جاده اردبیل - آستارا و بالعکس، اردبیل - نیر و بالعکس و اردبیل - مغان و بالعکس را به ترتیب پرترددترین جاده‌های ارتباطی استان اردبیل در این مدت برشمرد.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل اظهار کرد: در سه ماه اول امسال سه میلیون و ۶۴۷ هزار و ۶۴۱ تردد در جاده اردبیل - آستارا و بالعکس ، سه میلیون و ۶۴۶ هزار و ۴۳۳ تردد در جاده اردبیل - نیر و بالعکس و ۲ میلیون و ۶ هزار و ۸۹۲ تردد نیز در جاده اردبیل - مغان و بالعکس ثبت شده است.

نسیمی با اشاره به ثبت ۲ میلیون و ۸۸۵ هزار و ۲۵۳ تردد تخلف سرعت غیرمجاز در جاده‌های استان در این مدت، بیان کرد: این میزان ۹ درصد کل ترددهای استان را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه بیشترین تردد تخلف سرعت غیرمجاز به ترتیب در جاده‌های بران - قره آغاج، جعفرآباد - بیله‌سوار و مشگین‌شهر- کنگرلو ثبت شده است، اضافه کرد: در بهار امسال ۱۲۹ هزار و ۹۷۱ تردد تخلف سرعت غیرمجاز در جاده بران - قرآغاج ، ۹۹ هزار و ۲۰۳ تردد در جاده جعفرآباد - بیله‌سوار و ۸۴ هزار و ۵۰۸ تردد تخلف سرعت غیرمجاز در جاده مشگین‌شهر - کنگرلو ثبت شده است.

وی ادامه داد: میانگین سرعت متوسطه استان ۷۳ کیلومتر است که انتظار داریم رانندگان برای حفظ سلامتی خود و سایرین علاوه بر رعایت سرعت مطمئنه به علائم راهور نیز توجه کنند.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل هوشمندسازی جاده‌ها را یکی از اولویت‌های راهداری برشمرد و گفت: ۷۴ سامانه ترددشمار، ۴۱ دوربین نظارت تصویری، ۶۶ سامانه ثبت تخلفات رانندگی، ۲ سامانه توزین حین حرکت و سه تابلو پیام متغیر در راه‌های ارتباطی استان فعال است.

نسیمی افزود: با توجه به اینکه استان اردبیل مقصد گردشگری مسافران از جای جای کشور است در همه جاده‌های استان شاهد ترافیک و رشد تردد هستیم.

وی از مردم و مسافران خواست قبل از سفر جهت اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی استان با سامانه ۱۴۱ راهداری تماس گرفته و هرگونه انتقاد و شکایت خود را نیز جهت بررسی اطلاع دهند.

استان اردبیل با بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار جمعیت و ۱۲ شهرستان و با جاذبه‌های گردشگرپذیر متنوع در شمال‌غربی ایران و همجوار با استان‌های آذربایجان‌شرقی، زنجان، گیلان و کشور جمهوری آذربایجان واقع شده و یکی از مقاصد اصلی گردشگران است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها