برگزاری هیئت اندیشه ورز جامعه زنان سپاه امام علی بن ابی طالب(ع)

هیئت اندیشه ورز جامعه زنان سپاه امام علی ابن ابی طالب (ع) با حضور انسیه خزعلی امور بانوان ریاست جمهوری و مسئول، مدیران و کارگروه زن و خانواده سازمان بسیج جامعه زنان برگزار شد.
کد خبر: ۹۶۱۰۵۹۱
|
۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۳

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از قم،‌ انسیه خزعلی معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در نشست هم اندیشی نخبگان بسیج با قرارگاه تعالی زن و خانواده که درسالن شهید سعیدی قم برگزار شد، با اشاره به راه‌اندازی رویداد فرهنگ عامه و خانواده، بیان کرد: اکنون رویداد ملی خانواده و فرهنگ عامه با بررسی دقیق فرصت‌ها و آسیب‌ها در قالب ۹ کارگروه طراحی شده و راهبر اساسی بدنبال حمایت از زیست بوم خانواده است و مدیریت و تربیت خانواده، موفقیت و مهارت خانواده، سلامت، جمعیت و نشاط خانواده، بازی و اوقات فراغت خانواده، محیط زیست و نقش خانواده، سفره و تغذیه خانواده، رسانه خانواده، مد و لباس خانواده و فرهنگ و میراث ناملموس خانواده از کارگروه‌های این رویداد هستند.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه در ۱۱ استان موضوع تغذیه سالم و سنتی را در مدارس پیگیری کرده‌ایم، افزود: در راستای این رویداد، در چند استان دیگر هم بازی‌های خانوادگی و سنتی و بازی هایی که صمیمیت را در بین اعضای خانواده ایجاد می‌کند طراحی و اجرا می‌شود و از کسانی هم که در این زمینه ایده و خلاقیت دارند به‌طور کامل حمایت می‌کنیم تا تمام این بازی‌های خانوادگی و سنتی را بتوانیم بومی‌سازی کرده و به آن هویت دخترانه برای دختران سرزمینمان ببخشیم زیرا دشمنان با طراحی بازی‌های سوگیرانه برای فرزندان ما، افکار آنان را مورد تهدید قرار دادند و لذا این مسئله هم اولویت جدی ما است.

 خزعلی با بیان اینکه باید فرهنگ خانواده‌ها را ارتقا داده و فرهنگ ایرانی و اسلامی را در جامعه ترویج کنیم، اظهار داشت: کنترل فضای مجازی، بازی‌های رایانه‌ای، ارتقای سواد رسانه‌ای و توجه به زیست عفیفانه در راستای ارتقای فرهنگ خانواده و پیاده‌سازی فرهنگ ایرانی و اسلامی در جامعه انجام می‌شود. یکی از اقدامات جدی مورد پیگیری ما در 16 استان، زیست عفیفانه است که معلمان آموزش و پرورش به والدین دانش آموزان آموزش می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان با حرکتی ساماندهی شده، پوشش و حجاب زن ایرانی را مورد حمله قرار دادند، گفت: بدسلیقگی ها هم به حرکات ساماندهی شده دشمنان دامن می‌زند اما باید همگی درباره این موضوع احساس مسئولیت بکنیم.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در پاسخ به پرسش یکی از شرکت کنندگان که در مورد شرکت بانوان در ورزشگاه و موتور سواری پرسید پاسخ داد: مسئله حضور در ورزشگاه دغدغه بسیاری از زنان کشورمان نیست و ماهم به عنوان اولویت و برنامه کارمان آن را قرار ندادیم اولویت ما ۱۹ ماموریت اقدامی است که در سند تحول دولت مردمی است و در مورد ورزشگاه مادر برابر یک تصمیم اتخاذ شده از سوی مسئولان مربوطه قرار گرفتیم لذا در راستای سالم‌سازی محیط و درخواست دستورالعمل‌هایی برای پیشگیری از آسیب به زنان و حفظ حریم آنان تلاش کردیم.

وی ادامه داد: در مورد موتور سواری هم همین است این امر در برنامه‌های ما و اولویت‌های ۱۹ گانه ما نبوده و تنها در پاسخ به خبرنگار گفتم که منع قانونی دارد و اگر بخواهد کاری انجام شود باید از مسیر قانون انجام گیرد.

شایان ذکر است نخبگان استانی، نخبگان گروه‌های جهادی، اساتید و اموربانوان استانداری نیز در این نشست حضور داشته و به بیان مطالبات و دغدغه های خود در حوزه زن و خانواده پرداختند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات