مهلت ارسال آثار به کنگره منطقه‌ای شعر محرم تمدید شد

تبریز- با توجه درخواست و استقبال شاعران مهلت ارسال آثار به کنگره منطقه‌ای شعر محرم ویژه استان‌های شمالغرب کشور تا ۱۷ تیر تمدید شد.
کد خبر: ۹۶۱۰۶۰۸
|
۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۰۴

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، این کنگره منطقه ای در محور موضوعی شخصیت بلند ستارۀ درخشان آسمان شهادت، رسواگر ستمگران و‌کودک‌کشان تاریخ، شهید شیرخوار، غنچۀ گلستان امامت، مظلوم بن مظلوم، باب الحوائج، حضرت علی‌اصغر «سلام‌الله علیه» برگزار می شود.

گسترۀ جغرافیایی کنگره، استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، اردبیل و زنجان است و علاقه مندان به شرکت در کنگره، می‌توانند اشعار خود را در قالب های مختلف (غزل، مثنوی، مسمط، چهارپاره، ترکیب‌بند، ترجیع‌بند و...) در موضوعات مربوط با شخصیت و شهادت حضرت علی اصغر «علیه‌السلام»، مانند؛ روایت شاعرانۀ شهادت، تاثیر شهادت مظلومانۀ آن حضرت بر اهل بیت(ع) و شیعیان و جهان اسلام، تاثیر شهادت آن حضرت در گسترش فرهنگ و انتقال پیام عاشورا و رسوایی دشمنان اهل بیت(ع)، شکیبایی حضرت سیدالشهداء (ع) در شهادت  آن حضرت و درس خاص آن برای پایداری مجاهدان راه حق در مقابل جبه‍ۀ کفر و استکبار، شهادت حضرت علی اصغر (ع) و شکل‌گیری حرکت جهانی شیرخوارگان حسینی در جهان، کشتار هزاران کودک و شیرخواره‌های مسلمان در غزه در امتداد شهادت شیرخوارۀ حسینی، ممنوعیت عزاداری برای شهدای کربلا و شیرخوارۀ حسینی در کشور شیعۀ جمهوری آذربایجان توسط یزیدهای زمان، منظوم‌سازی کرامات معتبر و مستند منقول و مکتوب از بزرگان علم از حضرت علی اصغر (ع) و ... به دبیرخانۀ کنگره ارسال کنند.

طبق اعلام دبیرخانه کنگره اشعار باید در دایره موضوع کنگره باشد و اشعار خارج از موضوع مورد بررسی هیئت داوری قرار نخواهد گرفت و با عنایت به اینکه اشعار شاعران جوان و تولید اشعار تازه از اهداف مهم کنگره می‌باشد، از ارسال اشعار تکراری و اشعاری که پیش‌تر در کنگره‌ها و همایش‌های ادبی ارائه شده، خودداری شود.


علاقه مندان به شرکت در کنگره می تواننند ۵ قطعه شعر در قالب های مختلف با درج مشخصات خود (نشانی، کدملی، تاریخ تولد، شماره تماس) تا ۱۰ تیرماه ۱۴۰۳ ارسال کنند.
آثار ارسالی از نرم‌افزارهای کاربردی فضای مجازی(ایتا، سروش، روبیکا، واتساپ و تلگرام و....) به شماره09378514709 
به صورت پرونده (فایل) WORD یا به شکل حروف‌نگاری شده در نرم‌افزار (اپلیکیشن)، توسط دبیرخانۀ کنگره دریافت می‌شود.
آدرس دبیرخانه کنگره به شرح زیر می باشد؛ 
تبریز- اول خیابان داشسرا، اداره کل تبلیغات اسلامی، انجمن شاعران اهل بیت(ع) شماره تماس ۰۴۱۳۵۲۵۶۳۹۲
تبریز- بلوار 29 بهمن- مجتمع فرهنگی هنری 29 بهمن- طبقه دوّم- سازمان بسیج هنرمندان استان آذربایجانشرقی 
شماره تماس : 
04133292140
04133305794

 

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار