مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام:

۳۶۶ روستا در ایلام از اینترنت پرسرعت برخوردارند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام گفت: ۳۷۸ روستای دارای بیش از ۲۰ خانوار جمعیت در ایلام وجود دارد که از این تعداد ۳۶۶ روستا از اینترنت پرسرعت برخوردارند.
کد خبر: ۹۶۱۰۷۷۸
|
۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۲۰

به گزارش خبرگزاری بسیج ایلام، علی کریمیصبح امروز در جمع اصحاب رسانه ایلام، اظهار کرد:۱۱۷ روستای ایلام در دولت سیزدهم از اینترنت پرسرعت برخوردار شدند که این تعداد روستا در نقاط مختلف ایلام در قالب ۷۸ پروژه از اینترنت پرسرعت برخوردار شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام ابراز کرد: برای برخورداری این تعداد روستای استان از اینترنت پرسرعت ۶۰ سایت جدید در دولت سیزدهم در این استان احداث شده و این در حالی بوده که در چهارساله قبل از دولت سیزدهم تنها هفت سایت در این حوزه احداث شده بود.

وی با اشاره به اینکه برخورداری ۴۳ روستای دیگر ایلام از اینترنت پرسرعت در دست اقدام است، یادآور شد: ۳۷۸ روستای دارای بیش از ۲۰ خانوار جمعیت در ایلام وجود دارد که از این تعداد ۳۶۶ روستا از اینترنت پرسرعت برخوردارند.

 کریمی خاطرنشان کرد: برای بهبود کیفیت بستر و اتصال روستاهای باقی‌مانده به خطوط اینترنت پرسرعت، ۵۰ پروژه در سطح ایلام تعریف شده است.

 وی با اشاره به اینکه پروژه‌های ارتباطی روستایی در بحث زیرساخت‌های اینترنت با همکاری شرکت مخابرات انجام می‌شود، افزود: بر اساس قانون ششم توسعه باید ۸۰ درصد روستاهای ایلام به شبکه ملی اطلاعات متصل شوند که امید می‌رود تا پایان سال این میزان در ایلام به ۹۹ درصد برسد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها