۱۹ نقطه حادثه‌خیز در اردبیل اصلاح شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در دولت سیزدهم اصلاح ۱۹ نقطه حادثه‌خیز جاده‌های مواصلاتی استان اردبیل انجام شده است.
کد خبر: ۹۶۱۱۱۹۶
|
۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۱

۱۹ نقطه حادثه‌خیز در اردبیل اصلاح شد

کلیم‌الله وثوقی در گفت‌وگو با خبرنگار بسیج در اردبیل اظهار داشت: راهداری و حمل و نقل جاده‌ای وظیفه نگهداری از سرمایه‌های عظیم در حوزه راه و ماشین‌آلات مرتبط با این حوزه را دارد تا از سرمایه‌های ملی صیانت شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر 6 هزار و 927 کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی در استان اردبیل وجود دارد که 5 هزار کیلومتر آن روستایی و مابقی آن نیز فرعی و اصلی است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل ارزش راه های مواصلاتی استان را 101 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: در شرایط کنونی این سرمایه عظیم باید مورد صیانت و نگهداری قرار گیرد و بیش از هر زمان دیگر به ارتقا و بهبود شرایط ترددی مردم استان و مسافران از این جاده‌ها و مسیرهای عبوری بها داده شود.

وثوقی افزود: در دولت سیزدهم اقدامات خوبی در احداث راه روستایی، آسفالت و روکش راه‌های اصلی و فرعی انجام شد که در مجموع 420 کیلومتر آسفالت راه روستایی و 580 کیلومتر بهسازی راه‌های روستایی به انجام رسید.

وی به خرید ماشین‌آلات سنگین راهداری اشاره کرد و ادامه داد: 70 دستگاه ماشین‌آلات جدید راهداری خریداری شده که 25 دستگاه آن در حال بهره‌برداری است و مابقی نیز به تدریج به ناوگان حمل و نقل راهداری اضافه شده تا به ارزش 927 میلیارد تومان از این ظرفیت عظیم خرید و ورود ناوگان حمل و نقل راهداری استفاده شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل به اصلاح 19 نقطه حادثه‌‌خیز استان در سه سال اخیر اشاره کرد و گفت: در بحث روشنایی راه ها 43 کیلومتر به بهره‌برداری رسیده و 30 کیلومتر نیز در حال اجرا است.

وثوقی افزود: در محور اردبیل – سرچم و محور مغان مسیرهای آراسته به سیستم روشنایی به بهره‌برداری رسیده و در نقاط 15 کیلومتری مه‌گیر و کولاکی استان نیز روشنایی در مسیرها و جاده‌ها به بهره‌برداری رسیده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: احداث ساختمان‌های راهداری نیز جز اولویت‌های این اداره کل بوده که 9 هزار و 300 متر مربع ساختمان راهداری احداث شده و هفت واحد مجتمع بین راهی نیز در این مدت افتتاح شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از نصب دوربین‌های هوشمند به تعداد 74 مورد خبر داد و اضافه کرد: با راه‌اندازی این سامانه‌ها اعم از تردد شمار و ثبت سرعت میزان تصادفات و حوادث به حداقل رسیده است.

وثوقی بیان کرد: 13 میلیون تن کالا توسط شرکت‌های حمل و نقل کالا در سه سال اخیر جابه‌جا شده و 4 میلیون و 470 هزار مسافر نیز از طریق حمل و نقل مسافر در استان جابه‌جا شدند.

وی در ادامه سخنان خود یادآور شد: واردات 70 هزار تن کالا و صادرات بیش از یک میلیون و 770 هزار تن کالا در این سه سال از طریق گمرک بیله‌سوار انجام شده و ما یک رشد مناسبی را در ترانزیت کالا از پایانه‌های مرزی شاهد بودیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل تصریح کرد: در بحث روکش آسفالت 139 درصد، آسفالت راه‌های روستایی 130 درصد و بهسازی این مسیرها 16 درصد رشد داشتیم و در بحث نصب سیستم روشنایی نیز 600 درصد عملیات اجرایی را در این سه سال به ثبت رساندیم.

وثوقی گفت: 2 هزار میلیارد تومان پروژه راهداری در استان در حال اجرا است که عمده آنها آسفالت‌ریزی، روکش آسفالت و بهسازی است که تلاش می‌کنیم همه این طرح‌ها و پروژه‌ها را در کوتاهترین زمان آماده بهره‌برداری کنیم.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار