تامین بیش از ۱۵ هزار میلیارد ریال برای پرداخت مطالبات گندمکاران استان اردبیل

استاندار اردبیل از تامین بیش از ۱۵ هزار میلیارد ریال برای پرداخت مطالبات گندم کاران این استان خبر داد
کد خبر: ۹۶۱۱۲۷۸
|
۱۴ تير ۱۴۰۳ - ۰۷:۵۴

تامین بیش از ۱۵ هزار میلیارد ریال برای پرداخت مطالبات گندمکاران استان اردبیل

به گزارش بسیج سید حامد عاملی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی نوشت: "خوشبختانه بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت مطالبات گندم‌کاران زحمت‌کش استان اردبیل تامین گردید؛ ان‌شاالله فردا بخشی از مطالبات هر کشاورز، مستقیماً به حسابش واریز خواهد شد."

پیش از این رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با اشاره به آغاز روند خرید تضمینی گندم از یک هفته پیش در سطح این استان، پیش بینی کرد که در سال زراعی جاری حدود ۵۷۵ تا ۶۰۰ هزار تن محصول گندم تولید و حدود ۴۵۰ هزار تن از این محصول تا پایان فصل خرید در اواخر تابستان به شکل تضمینی از کشاورزان گندمکار استان خریداری شود.

اژدری با اشاره به خرید ۲۵۰ هزار تن گندم در سال ۱۴۰۱ و ۲۷۹ هزار تن در سال گذشته با وجود خشکسالی کم سابقه در استان گفت: با اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها، تولید غلات در استان روند افزایشی دارد.

وی در ادامه اعلام کرد: برای خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان اردبیل، ۴۸ مرکز خرید شامل انبارهای تعاونی روستایی، سیلوهای گندم و انبارهای کارخانجات تهیه آرد در سطح استان تعیین و آماده سازی شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل اضافه کرد: خرید گندم در استان اردبیل به تدریج در شهرستان‌های مرکزی و جنوبی استان نیز طی روزهای آینده و با فرا رسیدن زمان برداشت محصول آغاز شده و روند خرید تا زمان تعیین شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی در اواخر تابستان ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به کشت گندم در حدود ۲۹۰ هزار هکتار از اراضی زراعی استان در سال زراعی جاری گفت: ۶۰ هزار هکتار از این اراضی به صورت آبی و ۲۳۰ هزار هکتار نیز به صورت دیم به کشت گندم اختصاص یافته است.

اژدری همچنین گفت: طبق دستورالعمل ابلاغی از وزارت جهاد کشاورزی، قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم ۱۷۵ هزار ریال با احتساب چهار درصد افت مفید و یک درصد افت غیر مفید تعیین شده است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها