همزمان با آغاز سفرهای تابستانی؛ بیش از ۴۳ میلیارد ریال برای تردد ایمن در کاشمر هزینه شد

رئیس ادارۀ راهداری و حمل و نقل جاده ای کاشمر گفت: در خرداد ماه ۱۴۰۳ برای ایمن سازی و تردد ایمن مسافران و زائران ۴۳ میلیارد و ۸۴ میلیون و ۷۰۰ هزار هزینه شده است.
کد خبر: ۹۶۱۱۴۰۹
|
۱۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۸:۵۱

 

به گزارش خبرگزاری بسیج استان خراسان رضوی از کاشمر، کامیار رضا ریاضی با بیان اینکه گشت‌های راهداری با آمادگی برای رفع نواقص احتمالی در محورهای مواصلاتی شهرستان گشت زنی می‌کنند، افزود: طی خرداد ماه با هماهنگی صورت گرفته برای احداث پل باکسی در محور قوژد به اسحاق آباد با هزینه سه هزار و ۵۰۰ میلیون ریال به تعداد ۸ عدد باکس بتونی در ابعاد دو متر در یک متر اقدام به احداث آن به عمل آمد.

وی اظهار کرد: برای برقراری سفر ایمن برای مسافران و زائران در محورهای حوزه استحفاظی شهرستان کاشمر راهداران این شهرستان اقدام به انجام عملیات ماسه آسفالت به مقدار ۸۰۰ متر مربع و مصرف ۵۵ تن آسفالت سرد، خط کشی ۲۳۸ کیلومتر از راه‌های حوزه شهرستان، ایمن سازی ۹ دماغۀ تقاطع‌ها به‌وسیله بشکه‌های ایمنی و باتومی، مرمت آب بردگی پشت دستک‌های پل گندم بر، مرمت آب شستگی بدنه راه، لکه گیری هندسی نصب و تعمیر ۵۹ عدد از تابلوها و علائم ایمنی، پاک سازی راه‌ها ناشی از ریزش کوه در اثر زلزله در محور کاشمر به ریوش، مرمت لبۀ آسفالت به میزان ۷.۵ کیلومتر، تسطیح و شانه سازی محور کاشمر به اسحاق آباد به طول ۸ کیلومتر و تنظیف ۳ کیلومتر قنو کردند.

ریاضی اذعان کرد: هم‌زمان با وقوع زمین لرزه ۵ ریشتری در شهرستان کاشمر راهداران این شهرستان با یک دستگاه لودر، کامیون و تریلی با کمرشکن با همکاری سایر ارگان‌ها عملیات آواربرداری در روستاهای کسرینه و حاجی آباد را آغاز کرده که با توجه به حجم بالای خرابی منازل مسکونی، روند آواربرداری همچنان ادامه دارد.

وی همچنین از نظارت یک نفر کارشناس حمل و نقل به صورت روزانه از پایانه مسافری و بررسی عملکرد شرکت‌های مسافربری و مدیران فنی خبر داد.

شهرستان کاشمر در جنوب غربی استان خراسان رضوی و در فاصلۀ ۲۴۰ کیلومتری مشهد مرکز این استان قرار دارد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار