درس کربلا ایثار و فداکاری و ماندگاری در قلوب مسلمانان است

همزمان با اولین روز از ماه محرم،پایوران و سربازان سپاه ناحیه ساری درعزای سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین به سوگ نشستند.
کد خبر: ۹۶۱۲۰۱۰
|
۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۶

به گزارش خبرگزاری بسیج مازندران، همزمان با اولین روز از ماه محرم،پایوران و سربازان سپاه ناحیه ساری درعزای سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین به سوگ نشستند. 

حجت الاسلام دکترحیدری نماینده نهاد رهبری در دانشگاه علم و صنعت مازندران ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام عزای پسر فاطمه زهرا(س)از اهمیت جایگاه خانواده در اسلام سخن گفت و افزود : دشمن برای نابودی تمدن یک جامعه سه امر مهم خانواده،آموزش و پرورش و اسوه ها را نشانه می گیرد. 

حجت الاسلام حیدری اذعان کرد: خانواده حضرت ابا عبدالله الگوی و اسوه همه خانواده های مسلمان و غیر مسلمان است چه در زمینه فرهنگ،چه در زمینه دینی؛چه در زمینه اقتصادی وچه در زمینه ایثارو مقاومت. 

وی اذعان کرد : نمونه های خانواده های الگو در قرآن مثال آورده شده،کربلا به ما می آموزدچگونه در راه خدا ایثار کرد و ماندگار شد،نمونه خانواده رحمانی وحسینی را می توان در واقعه کربلا دید. 

نماینده نهاد رهبری در دانشگاه علم و صنعت مازندران خاطر نشان کرد:کرامت اخلاق،اصل معنویت و اصل محبت اگر در خانواده معنوی باشد غوغا می کند،حضرت زینب با آن همه مصیبت اما زبان به گلایه باز نکرد و شکر گزار بود.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار