در جمع سوگواران حسینی عنوان شد:

هزینه سازش بسیار بیشتر و خفت بارتر از هزینه مقاومت است

حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل احمدی گفت: وظیفه ما در نظام جمهوری اسلامی نیز این است که باید از بخشی نگری به فرمایشات امامین انقلاب پرهیز کنیم و روی منظومه فکری ایشان فکر و عمل کنیم
کد خبر: ۹۶۱۲۳۳۹
|
۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۰

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از استان چهارمحال و بختیاری؛ آیین سومین روز سوگواری ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام به همت هیئت ثارالله سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام و هیئت رزمندگان اسلام در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) شهرکرد برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین  ابوالفضل احمدی با تسلیت ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام گفت: طوفان فتنه های بعد از رحلت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم، بسیاری از اصحاب بزرگ را لرزاند ولی یارانی هم بودند که با بصیرت دینی عمیق ماندند و در کربلا نیزاز این گونه یاران بودند که بدون هیچ منتی  در کنار حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام ماندند و به فوز عظیم شهادت نایل شدند.

مسئول ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان چهارمحال و بختیاری افزود: برخی با کمترین کاری انتظار دارند  و فکر می کنند انقلاب مدیون آنهاست ولی یاران بصیر امام حسین علیه السلام حقا و انصافاً مجاهد ودغدغه مند نسبت به امامشان بودند و خود را سپر امام کردند نه اینکه امام و رهبر را خرج خودشان کنند.

حجت الاسلام والمسلمین  احمدی گفت: اهلبیت امام حسین علیه السلام نیز علاوه بر اینکه هیچ گله ای از امام به خاطر درگیری در واقعه کربلا نداشتند؛ بلکه  با بصیرت بالای خود و روشنگری ها و جهاد تبیین، به صورت زیبایی اسارت را به جهاد تبدیل کردند.

وی افزود: امام حسین علیه السلام  هدف از قیام خویش را اصلاح امت جدش بیان فرمودند؛ این اصلاح در بحث عبادی ونماز و قرآن نبود؛ زیرا بسیاری از سپاهیان مقابل  امام در کربلا حافظ قرآن بودند ونمازمی خواندند و حتی بعضی از آنها دل در گرو امام داشتند.

سخنران این مراسم  تصریح کرد: فرزدق در مسیر کربلا به سوال امام پاسخ داد که اهل کوفه قلبشان با شماست ولی شمشیرهایشان علیه شما و حتی خودش هم امام حسین علیه السلام را همراهی نکرد. لذا ریشه همه مشکلاتی که خواص در زمان واقعه کربلاداشتند به سکوت برمی گردد که نتیجه فراموشی امر به معروف و نهی از منکر  و عدم دفاع از سنت ها وشعائر اسلامی است و به تبع آن عوام نیز گرفتار شدند.

وی، خاطرنشان کرد: دنیاطلبی خواص طرفدار حق باعث سکوت آنها شد و این سکوت ها همواره به جامعه اسلامی ضربه زده است.

حجت الاسلام والمسلمین احمدی گفت: وابستگی و دلبستگی ها به دنیا زبان انسان را کند می کند و گاهی باعث می شود دوپهلو سخن بگوید.

وی،ترس از ناراحتی دیگران، ترس از تنها ماندن، ترس ازمتهم شدن را از دیگر عوامل سکوت خواص دانست و افزود: تنبلی، عافیت طلبی و رفاه طلبی و تحلیل های غلط  و ضعیف از دیگر علت های سکوت انسان است که خطرات جدی برای جبهه حق دارد.

سخنران  این مراسم با اشاره به وقایع شهر مدینه در ماجرای حره اظهار کرد: هزینه سازش بسیار بیشتر از هزینه مقاومت است و خفت بارتر می باشد؛ لذا امروز وظیفه ما کنشگری فعال و هوشمندانه و هدفمند است.

وی تصریح کرد: وظیفه ما در نظام جمهوری اسلامی نیز این است که باید از بخشی نگری به فرمایشات امامین انقلاب پرهیز کنیم و روی منظومه فکری ایشان فکر و عمل کنیم که برای این موضوع داشتن اتاق فکر و اندیشه ورزی بسیار مهم است و حتما از کارهای گزارشی و نمایشی پرهیز شود.

ارسال نظرات
آخرین اخبار