مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه فهرج‌

حادثه کربلا محصول جنگِ تبلیغاتِ روانی، فضاسازی و تخریب جبهه حق توسط دشمن بود

حجت الاسلام بهزاد منصوری گفت:یکی از لایه‌های نهضت امام حسین علیه‌السلام رویارویی با عملیات روانی حکومت بنی‌امیه بود.
کد خبر: ۹۶۱۲۵۲۷
|
۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۳

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمان، حجت الاسلام بهزاد منصوری مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه فهرج‌ در نشست  روشنگری که با موضوع دشمن شناسی و شیوه‌های پیچیده‌ی تبلیغات روانی جبهه باطل در حال برگزاری است، گفت: 
یکی از لایه‌های نهضت امام حسین علیه‌السلام رویارویی با عملیات روانی حکومت بنی‌امیه بود.

منصوری با بیان اینکه در حقیقت واقعه کربلا، تنها رویارویی با یک فرد نااهل و نالایقی نبود که ادعای خلافت کرده بود،گفت: فضایی در جامعه وقت پدید آورده بودند که خلافت یزید بن معاویه را هم محصول آن فضا و به حق محسوب می شد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه فهرج تصریح کرد: اگر این مطلب را بگوییم که امام حسین علیه السلام شهید فضای فرهنگی و تبلیغاتِ تخریبی جبهه باطل   بود خلاق واقع نگفته ایم.

منصوری ضمن بیان اینکه در جنگ تبلیغاتِ روانی و تخریبی که معاویه و یزید در حق امیر المومنین و امام حسین علیهما السلام از دو روش استفاده شد، گفت: روش اول جهالت مردم شام، معاویه و یزید در شام فضایی به وجود آورده بود که احدی در برابر حکم حاکم ولو اینکه آن حکم به ناحق باشد، اعتراض نکند و این فرهنگ استعماری در فضای جامعه اموی تا بدانجا رسید که اطاعت از خلیفه واجب شد، حتی اگر خلیفه، کسی همچون یزید باشد که به اندازه پدرش هم ظواهر دینی را مراعات نمیکرد و علنا به فحشاء و منکر می پرداخت.

منصوری روش دوم تبلیغات را فضا سازی و تخریب چهره بر حق امام حسین (علیه السلام) دانستند و بیان کردند:
یکی دیگر از ارکان سیاستهای شیطانی، تخریب و ترور شخصیت است، در جایی که ترور فیزیکی شخص ممکن نباشد، ترور شخصیت جای آن را خواهد گرفت.
همانطور که معاویه با ترفندهای مختلفی، سعی داشت جایگاه و شخصیت امیرالمؤمنین (علیه السلام) را مخدوش کند و بنا داشت احب الخلق در نزد پیامبر را ابغض الخلق در نزد مردم قرار دهد تا مردم از دور علی و آل علی علیهم السلام متفرق شوند.
 
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه فهرج گفت: لذا حادثه کربلا محصول جنگِ تبلیغاتِ روانی، فضاسازی و تخریب جبهه حق توسط دشمن بود.

منصوری افزود: امروزه دشمن از این دو روش برای تخریب جبهه حق دارد به خوبی  استفاده می کند و این مسأله فقط با دو شیوه قابل خنثی شدن است هوشیاری و بصیرت مردم و تبیین و روشنگری از طرف جبهه حق است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها