توسط بسیج جامعه زنان کردستان انجام شد:

راه‌اندازی مرکز نفس به عنوان نجات فرزندان

به منظور جلوگیری از سقط جنین مرکز نیکوکاری تخصصی نفس توسط بسیج جامعه زنان کردستان و با مشارکت بسیج جامعه پزشکی در کلینیک وحدت سنندج راه اندازی شد.
کد خبر: ۹۶۱۲۷۴۸
|
۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۵


به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از کردستان، به علت غیرقانونی انجام شدن سقط در اکثریت موارد، آمار دقیقی از سقط وجود ندارد، اما برآورد‌ها نشان می‌دهد سالانه در کشور تعداد کثیری به سقط جنین اقدام می‌کنند.

این مرکز در اتاقی شامل پذیرش و مشاوره در درمانگاه وحدت سنندج راه اندازی شد که با هدف ارتباط گرفتن با مادرانی که به هر دلیل و یا مشکل اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و … تصمیم به سقط جنین دارند، از مادر و جنین حمایت می‌نماید و خانواده‌ها از کمک‌های این مرکز با وجود کارشناسان خبره در زمینه‌های مختلف می‌توانند بهره‌مند می‌شوند.

بتول سرکانی مسئول بسیج جامعه نان کردستان گفت: در این راستا به نهاد‌ها و خیرین ارتباطاتی برقرار شده تا در صورت اقدام به سقط مادران به علل مادی و اقتصادی، حمایت‌های لازم از آنها برای حفظ جنین و ادامه حیات یک انسان صورت گیرد و همچنان پذیرای نیات خیرین جدید در این حوزه هستیم.

سپیده آهنگی کارشناس مامایی در این مرکز نیکوکاری نفس ادامه داد: ما در این مرکز، با تربیت کنشگران و مشاوران خبره، اقدام به ارائه مشاوره و راهنمایی در خصوص نجات جنین از سقط می‌کنیم و تلاش می‌کنیم بیشترین حمایت روانی، مادی و … از این خانواده‌ها صورت گیرد.

انتهای خبر/

ارسال نظرات