بیانیه بسیج جامعه زنان ناحیه امام حسن مجتبی (ع) به مناسبت واقعه عظیم گوهر شاد و هفته عفاف و حجاب

ترویج حیا و عفت از طریق گفتمان سازی و مقابله با فرهنگ شیطانی غرب میسر است که این می تواند جامعه را از شر فرهنگ های غلط و شیطانی نگه دارد.
کد خبر: ۹۶۱۲۸۱۴
|
۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۵

به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، بسیج جامعه زنان ناحیه امام حسن مجتبی (ع) بیانیه ای به مناسبت واقعه عظیم گوهر شاد و هفته عفاف و حجاب به شرح ذیل صادر کرد:  

بسم الله الرحمن الرحیم 

گرامی می‌داریم ۲۱ تیرماه روز واقعه گوهر شاد را که یادآور شهامت و غیرت مردان و زنانی است که با ایمان و اراده ی الهی در برابر توطئه دشمنان اسلام در سال ۱۳۱۴ به پا خواستند تا در مقابل طرح خفت بار موسس بی سواد و خشک مغز پهلوی که تلاش نمود نماد ملی - مذهبی، زن مسلمان ایرانی را از او بگیرد، بایستند و به جرم دفاع از زیست عفیفانه و سبک زندگی اسلامی ایرانی به شکل فجیعی به شهادت رسیدند. 

تبلور ارزش های مقدس در سراسر تاریخ پرفراز و نشیب اسلام جنبشها و مبارزات و مقاومتهایی دیده می‌شود که هر کدام از آنها در تثبیت ارزشهای دینی و نفی ستم و تجاوز موثر بوده اند اما هیچ کدام از این خیزشها نتوانسته است همچون نهضت عظیم و مقدس عاشورا مسیر جامعه اسلامی را دچار تحول سازد و تاثیری ژرف و با برکت در سده های پس از انقلاب عاشورا بگذارد. 

از موضع گیری های امام در مواقع مقتضی، مکاتبات، وصایا، سخنان، خطبه ها و نیز بررسی‌های روایی و تاریخی و حتی متون زیارتی بر می‌آید که مهم ترین عامل در عاشورای سال شصت و یکم هجری موضوع اساسی و بنیادی امر به معروف و نهی از منکر  می باشد و اصولا همین ویژگی ارزش نهضت را ارتقاء داده و به موجب آن شایستگی پیدا کرده است. 

ترویج حیا و عفت از طریق گفتمان سازی و مقابله با فرهنگ شیطانی غرب میسر است که این می‌تواند جامعه را از شر فرهنگ های غلط و شیطانی نگه دارد و الگوسازی برای نسل کودک، نوجوان و جوان رویکرد اصلی برنامه های بلند مدت رسانه جمهوری اسلامی ایران و متولیان امر عفاف و حجاب باشد و این الگو باید برگرفته از فرمایشات مقام معظم رهبری در کنگره شهدای زن در همدان که اشاره به الگوی سوم زن ایرانی اسلامی دارد که می فرماید: " الگوی سوم زن ایرانی اسلامی ثابت کرد که زن مسلمان ایرانی تاریخ جدیدی را در پیش چشم زنان جهان گشود و ثابت کرد که می توان زن بود، عفیف بود، محجبه بود و شریف بود و در عین حال در متن و مرکز بود. می توان سنگر خانواده را پاکیزه نگه داشت و در عرصه های سیاسی و اجتماعی نیز سنگر سازی های جدید کرد و فتوحات بزرگ به ارمغان آورد.

دیروز مردم مسلمان ما در واقعه گوهرشاد با خون خود از عفاف و حجاب صیانت کردند و امروز در هجمه رسانه ها، ماهواره ها و فضای مجازی، سلاح مبارزه و صیانت از عفت و پاکی زنان و دختران و مردان ما تنها معرفت دینی و تفکر اسلامی است.

نتیجه سهل انگاری و مسامحه در این امر، گسست خانواده ها و رشد مفاسد اخلاقی در جامعه است که مقدمات سقوط و نابودی یک جامعه را فراهم می کند همانند جامعه  آندلس در زمان گذشته. 

ما باور داریم که امر به معروف و نهی از منکر افق بلند مدت تحولات حقیقی در جامعه است و عده ای می خواهند در پس اعتراض غیر انسانی این حقیقت ناب را سیاه نمایند تا جامعه از توسعه معروف و جلوگیری از منکر فاصله بگیرد لذا ما از دستگاه ها و نهادهای متولی درخواست فراگیری امر به معروف و نهی از منکر را در لایه های مختلف اجتماعی خواهانیم. 

در پایان از خداوند متعال خواستاریم که حرکت های فراگیر مردمی در حوزه عفاف و حجاب که امروز دژی محکم در برابر حیازدایی دشمن در داخل کشور می باشد پررنگ تر از همیشه باشد و امید که بتوانیم از این رهگذر خیزش های حلقه های میانی و مردمی با محوریت مطالبات دینی از نظام و حاکمیت اسلامی را پرشورتر از همیشه نظاره گر باشیم.   

  والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

ارسال نظرات