توزيع مرحله اول اقلام اساسي محرم و صفر به ميزان 1790 تن در آذربايجان شرقي

تبریز- رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از توزيع اقلام اساسي مرحله اول شامل برنج هندی، شکر، گوشت گرم قرمز و مرغ منجمد در ايام محرم 1403 به ميزان یک هزار و 790 تن خبر داد.
کد خبر: ۹۶۱۲۸۲۱
|
۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۵

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، اکبر فتحی در گفتگو با خبرنگاران در خصوص توزيع کالاهاي اساسي در ايام محرم و صفر در استان گفت: توزيع اقلام اساسي مورد نياز در ماه محرم و صفر با هماهنگی اداره کل تبليغات اسلامي استان انجام شده و تا پايان ماه صفر ادامه دارد. 

وي با بيان اينکه اين کالاها صرفاً براي توزيع در ماه‌هاي محرم و صفر در بين هیئات، تکايا و دسته‌هاي عزاداري در نظر گرفته شده و توزيع اين اقلام با نرخ‌هاي مصوّب تا پايان ماه صفر ادامه خواهد داشت افزود: هر سال با فرا رسيدن ايام سوگواري سالار و سرور شهيدان امام حسين(عليه السلام)، پيش از آغاز ماه محرم، سهميه‌هاي کالاهاي اساسي براي برگزاري مراسم عزاداري و در بين نمايندگان هيات‌ها، حسينيه‌ها و دسته‌جات سوگوار در تمامي شهرستانها براساس سهميه در نظر گرفته شده براي هر شهرستان توزيع مي‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با بيان اينکه اداره کل غله و خدمات بازرگاني استان‌ و شرکت پشتيباني امور دام استان، مقدار تعيين شده از اين اقلام براساس برش شهرستاني را به هيات‌هاي مذهبي که از سوي اداره کل تبليغات اسلامي استان معرفي و توسط معاونت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان ابلاغ مي‌شوند، تحويل مي دهند افزود: اين اقلام به منظور تهيه و توزيع نذورات با قيمت‌هاي مصوب در اختيار هيات‌هاي مذهبي، تکايا و دسته‌هاي سوگواري سراسر استان قرار گرفته است.

فتحی ادامه داد: مجموع کل کالاهاي اساسي اختصاص يافته در مرحله نخست به استان براي ايام محرم و صفر یک هزار و 790 تن است که به تفکيک سهميه برنج هندي 500 تن، شکر 335 تن ، گوشت مرغ منجمد 715 تن و گوشت گرم قرمز نيز 240 تن است.

وي در مورد نرخ کالاهاي اساسي اختصاص داده شده براي ايام محرم و صفر، خاطرنشان کرد: قيمت هر کيلوگرم برنج هندي برای مصرف کننده 35 هزار تومان، گوشت مرغ منجمد برای مصرف کننده 65 هزار و 700 تومان، گوشت گرم قرمز برای مصرف کننده 310 هزار تومان و شکر برای مصرف کننده هر کيلوگرم 42 هزار و 500 تومان تعيين شده است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار