همایش دانش‌آموزان عاشورایی «احلی من العسل» در جعفرآباد مغان برگزار شد 

در پنجمین روز ماه محرم، همایش دانش‌آموزان عاشورایی «احلی من العسل» به یاد شهید نوجوان دشت کربلا حضرت قاسم ابن الحسن (ع) در بخش جعفرآباد مغان برگزار شد.
کد خبر: ۹۶۱۲۹۳۰
|
۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۴

همایش دانش‌آموزان عاشورایی «احلی من العسل» در جعفرآباد مغان برگزار شد 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از شهرستان بیله سوار،در پنجمین روز از محرم،همایش دانش‌آموزان عاشورایی «احلی من العسل» صبح امروز به یاد شهید نوجوان دشت کربلا حضرت قاسم ابن الحسن (ع) و با هدف شناخت نوجوانان از شخصیت این نوجوان 13 ساله کربلا و ترویج فرهنگ عاشورایی و ولایت‌پذیری این شهید نوجوان با حضور مسئولان و دانش‌آموزان جعفرآبادی در سالن ورزشی اداره آموزش و پرورش منطقه جعفرآباد مغان برگزار شد.

نوجوانان جعفرآبادی در این مراسم به یاد شهید نوجوان دشت کربلا حضرت قاسم ابن الحسن (ع) سوگواری کرده و بیان کردند که هم مانند قاسم‌بن‌الحسن(ع) لبیک‌گوی مولای خودشان امام حسین(ع) هستند.

حجت الاسلام باقری امام جمعه بخش جعفرآباد مغان در این مراسم با تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع)، اظهار داشت: همه ما باید تلاش کنیم که بتوانیم در مسیر ترویج فرهنگ عاشورا قدم برداریم.

وی هدف از برگزاری این سوگواره را الگو قرار دادن شخصیت حضرت قاسم بن الحسن(ع) برای نسل نوجوان دانست و گفت: این برنامه همچنین با هدف تحقق اهداف سند تحول بنیادین و با عنایت به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب خطاب به جوانان و نوجوانان در بیانیه گام دوم انقلاب مبنی بر لزوم برجسته کردن ارزش‌های معنوی از قبیل اخلاص، ایثار، گذشت، شجاعت برگزار می‌شود.

امام جمعه بخش جعفرآباد آیین سوگواری و مجالس عزاداری امام حسین(ع) را محفل بصیرت و ولایت عنوان کرد و گفت: برگزاری این تجمع و همایش، بستری برای ترویج فرهنگ عاشورا است و سبب آشنایی نسل نوجوان با شهید نوجوان کربلا و شهدای نوجوان دوران هشت سال دفاع مقدس می شود.

خبرنگار:مهدی بیگ زاده

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار