افتخار زن ایرانی این است که «حجاب» برایش میراث کهن ملی است

خداوند مفهوم حجاب را نه صرفا در پوشش خانم ها که در نگاه و رفتار زن و مرد به خوبی تبیین کرده و رعایت طرفین را لازمه سلامت زندگی فردی و اجتماعی می داند.
کد خبر: ۹۶۱۲۹۳۲
|
۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۲

به گزارش خبرگزاری بسیج مازندران، سازمان بسیج جامعه زنان استان مازندران به مناسبت فرا رسیدن 21 تیرماه روز ملی عفاف و حجاب بیانیه ای را صادر کرد.

متن بیانیه به شرح ذیل می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

و قل للمومنات یغضضن من ابصارهن و یحفظن فروجهن و لا یبدین زینتهن الا ما ظهر منها ولیضربن بخمرهن علی جیوبهن ولایبدین زینتهن(آیه 31 سوره مبارکه نور)

بسیج جامعه زنان استان مازندران ضمن گرامی داشت روز عفاف و حجاب با اشاره به آیات 30 و 31 سوره مبارکه نور اهتمام به مفهوم حجاب و عفاف را در بانوان و آقایان لازم میداند.

خداوند مفهوم حجاب را نه صرفا در پوشش خانم ها که در نگاه و رفتار زن و مرد به خوبی تبیین کرده و رعایت طرفین را لازمه سلامت زندگی فردی و اجتماعی می داند.

امروز در وانفسای ذلت برهنگی ، حجاب ، لباس عزت و نماد شکوه و نجابت است. در روزگار بی پناهی و سرگردانی انسان ، حجاب دری است به سوی ملکوت آسمان ها .

عزت و عظمت و جایگاه ارزشمند زنان در اندیشه والای اسلامی ، عطیه ی گران بهای پیامبر بزرگواری است که زن را مایه ی آرامش و انس و الفت و از بزرگترین نعمت های الهی دانسته ، بهشت را زیر پای مادران معرفی نمود و تجلی مقام والای زن را در مروارید هستی ، سرور زنان عالم ، حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) قرار داد تا زنان در تمامی اعصار با الگوگیری از این بزرگوار ، قدر گوهر ذاتی خود را دانسته و با حفظ متانت، وقار و عفاف ، رسالت گران سنگ خود در رشد و هدایت قافله بشری ، صعود به قله های کمال را  ایفا نمایند .

علاوه بر آن ، افتخار زن ایرانی این است که « حجاب » برایش میراث کهن ملی است . وجه امتیازی که غرب هم اکنون نیز از آن بی بهره است و حال بعد از گذشت چند صد سال از گم شدن و نادیده انگاشتن این موهبت الهی با از بین رفتن بنیان خانواده و ناهنجاری های شدید رفتاری و اجتماعی به عفاف و حجاب « گرایشی جهانی » پیدا کرده است . گرایشی که نشان از ظرفیت جهانی شدن « حجاب فاطمی» دارد و ما به اندازه شان و بزرگی اش به آن نپرداخته ایم!

حجاب میراث ارزشمند و ماندگار گذشتگان فهیم این سرزمین است . امروزه حجاب این نماد تمدن و شکوه سرزمین مادری در هجوم دشمنانی است که استقلال این سرزمین را نشانه رفته اند و اینگونه دشمن دچار توهم شده که می تواند این بیرق اقتدار را از کف زن مسلمان برباید و بر سرزمین اجدادیمان چنگ بیاندازد .

رهبر معظم انقلاب حجاب را از پایه های اصلی انقلاب اسلامی می دانند . و دختران کم حجاب را نیز دختران خودمان می دانند ، لذا اهمیت کار فرهنگی پر رنگ می شود .

حفظ شان و منزلت زنان جامعه امروز در سایه سار ترویج عفاف و حجاب از اهم واجبات برای متولیان حوزه فرهنگی و دینی نظام است که باید بر اساس یک برنامه جامع و در چارچوب قانون همراه با نگاه کاربردی و اثربخش رقم بخورد .

به نحوی که در فاصله زمانی کوتاه ، ارزش زن و نهادینه کردن پایگاه اجتماعی و فرهنگی آن تعالی پیدا کند .

ما امروز به نمایندگی از زن مسلمان ایرانی اعلام می کنیم که حجاب ، این پرچم اقتدار زن مسلمان ایرانی حصن حصین این سرزمین است و این پرچم استقلال و شرف برای همیشه در اهتزاز خواهد بود و دامان پاک زنان این سرزمین ، مهد پرورش آرمان ها و عجمیان ها و حججی ها بوده و خواهد بود .

امروز ما با صدای بلند ، خواهان مهربانی در سایه حجاب و امنیت در پناه عفت و اخلاق هستیم و از همه مسئولین می خواهیم که قاطعانه با برهم زنندگان امنیت، نظم، اخلاق و قانون برخورد کنند.

 

«والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته »

سازمان بسیج جامعه زنان سپاه کربلا استان مازندران

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار