سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۵۵۴۵۲۳
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۴- ۵۸: ۱۱
رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: تسریع در رسیدگی‌ها، نظارت بر زیرمجموعه‌ها و گزارش روزانه وقایع و اتفاقات مهم به حوزه ریاست کل به منظور آگاهسازی افکار عمومی از اولویت‌های مهم دستگاه قضایی اردبیل است.

به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل، حجت‌الاسلام محمدعلی قاصدی، در نخستین نشست دادستان‌های شهرستان و روسای دادگاه‌های بخش استان اردبیل با تسلیت شهادت ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت اظهار داشت: امام صادق(ع) می‌فرماید عملکرد پیروان ما بایستی به گونه‌ای باشد که زینت ما باشد که امیدواریم ما نیز در گفتار و کردار ادامه دهنده سیرت ائمه اطهار(ع) باشیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های خوب قانون جدید آئین دادرسی کیفری گفت: قانون جدید آئین دادرسی کیفری ایجاد هماهنگی بیشتر و بهتر را ما بین حوزه‌های قضایی در رسیدن به وحدت رویه و سایر امورات قضایی میسر می‌سازد و دادستان مرکز استان به عنوان ناظر برامورات دادستان‌های سایر شهرستان‌ها مطالب و موارد مطروحه در استان را به حوزه‌های قضایی انتقال می‌دهد تا تمام مجموعه قضایی استان یک دست و هماهنگ عمل کنند.

قاصدی با تشریح سیاست‌های داخلی تشکیلات قضایی استان تصریح کرد: از اولویت‌های کاری دستگاه قضایی استان تلاش برای کاهش ورودی پرونده‌ها به سیستم قضایی است چرا که به یقین اگر ورودی پرونده‌ها کمتر باشد کیفیت رسیدگی بالاتر رفته و اطاله دادرسی کمتر می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل در این راستا به استفاده از ظرفیت‌های شوراهای حل اختلاف و تقویت واحد ارشاد و معاضدت قضایی تأکید کرد.

وی تسریع در رسیدگی‌ها، نظارت بر زیرمجموعه‌ها، گزارش روزانه وقایع و اتفاقات مهم به حوزه ریاست کل به منظور آگاهسازی افکار عمومی و ورود دادستان به موضوعات و مسائل به عنوان مدعی‌العمومی را از دیگر برنامه‌های تشکیلات قضایی عنوان کرد.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل بیان کرد: با توجه به قانون جدید آئین دادرسی کیفری که از ابتدای تیرماه سال 94 اجرایی شده است، لازم بود تا هماهنگی و تعاملات بیشتری بین حوزه‌های قضایی انجام گیرد تا با استفاده از ظرفیت‌های عمومی تشکیلات قضایی و با ایجاد وحدت رویه در ارائه خدمات به مردم بیش از پیش موفق عمل کنیم.

ناصر عتباتی گفت: در این نشست دو موضوع مهم مورد بحث قرار می گیرد که یکی بررسی رویکرد قانون آین دادرسی کیفری جدید در ارتباط با ضابطین، نظارت و آموزش و دیگری بررسی رویکرد قانون آین دادرسی کیفری جدید در ارتباط با نظارت بر زندانیان است.

وی با اشاره به مسائل و مشکلات موجود در حوزه مبارزه با مواد مخدر افزود: استفاده از تمام توان کمیته حقوقی و قضایی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لازم و ضروری بوده و دادستان‌های حوزه قضایی نیز باید در کمیته فرعی فرعی کمیته حقوقی و قضایی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در شهرستان‌ها حضور فعال داشته باشند تا در امر مبارزه و پیشگیری در حوزه مبارزه با مواد مخدر بیش از پیش موفق عمل کنیم.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar