سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۵۹۱۳۷۳
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۴- ۵۴: ۰۹
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با بسیج:
براساس قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی، دولت باید به گونه‌ای قیمت تضمینی محصولات کشاورزی را تعیین کند که جوابگوی هزینه‌ تولید و حفظ قدرت خرید کشاورز باشد و حداقل نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی به میزان تورم افزایش یابد.

عباس پاپی‌زاده عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری بسیج، در خصوص نرخ 1270 تومانی که برای خرید تضمینی گندم مصوب شده، اظهار داشت: نرخ خرید تضمینی یکی از سیاست‌های حمایتی بخش کشاورزی توسط دولت است.

وی در ادامه گفت: با پرداخت یارانه و ساماندهی بازار محصولات اساسی مثل گندم، کشاورزان در راستای تأمین امنیت غذایی کشور و رعایت الگوی کشت که تأمین کننده امنیت غذایی است، تشویق می‌شوند.

پاپی‌زاده تصریح کرد: براساس قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی، دولت باید به گونه‌ای قیمت تضمینی محصولات کشاورزی را تعیین کند که جوابگوی هزینه‌ تولید و حفظ قدرت خرید کشاورز باشد و حداقل نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی به میزان تورم افزایش یابد.

عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی با اشاره به اینکه کشاورزان به دنبال فعالیت زیان ده نیستند، تصریح کرد: تجربه نشان داده در سال‌هایی که دولت قیمت گندم را متناسب با تورم افزایش نداده، منجر به کاهش سطح زیر کشت گندم شده است.

وی با انتقاد از اینکه نرخ خرید تضمینی گندم در دو سال گذشته متناسب با نرخ تورم افزایش نیافته تصریح کرد: سال 93 علیرغم تورم 25 درصدی نرخ خرید تضمینی گندم با 10 درصد افزایش و با افزایش 105 تومانی 1155 تومان مصوب شد. امسال هم نرخ خرید تضمینی گندم در حالی که تورم حدود 15 درصد افزایش داشته، با 10 درصد افزایش قیمت از 1155 تومان به 1270 تومان رسید.

عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی با تاکید بر اینکه نرخ خرید تضمینی گندم در سال گذشته و براساس تورم باید حداقل 1300 تومان اعلام می‌شد، تصریح کرد: امسال هم باید حداقل قیمت گندم 1400 تومان مصوب می‌شد.

وی با بیان اینکه طبق قانون نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی باید براساس تورم منتهی به تیرماه همان سال تعیین شود، گفت: اعلام دیر هنگام نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی قطعا روی میزان تولید تأثیرگذار خواهد بود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar