سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۸۶۶۹۵۶۲
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵- ۵۷: ۱۲
»
معمولاً وزارت امور خارجه به کنگره و دیگران می‌گوید که در یک چنین بازی‌هایی وارد نشوید چون نگران این هستند که مقابل به مثل با آمریکا بشود و دارایی‌هایش در کشورهای دیگر...

به گزارش سرویس اخبار ویژه خبرگزاری بسیج، مجری شبکه ماهواره ای صدای آمریکا در برنامه اخبار خود با توجه به نامه ظریف به دبیر کل سازمان ملل اذعان کرد:

تا آنجا که من می‌دانم نه انتقاد ایران، یک انتقاد حقوقی است و براساس صحبت‌های نامه‌ای هم که آقای ظریف به دبیرکل سازمان ملل نوشته‌اند، براساس این مبنای حقوقی است.

این استدلال هم استدلالی است که فقط راجع به ایران نیست، مساله این است که مثلاً اگر یک کشوری بیاید و کشور دوم را متهم کند به نقض حقوق‌بشر و بگوید حالا ما در دادگاه‌های خودمان شما را به دادگاه بکشیم.

این بحث آمده براساس این کنوانسیون بین‌المللی گفته‌اند که چنین حقی برای کشورها نباید وجود داشته باشد. یکی،‌ دو سال پیش در یک دادگاهی در ایتالیا مثلاً می‌خواست دولت آلمان را به خاطر جنایات جنگ جهانی دولت مجازات کند که دیوان‌ بین‌المللی قضایی گفتند که نه چنین کاری را نمی‌شود کرد. آقای ظریف هم دارد از همین استدلال حقوقی استفاده می‌کند که بگوید که دولت آمریکا نباید یک چنین چیزی را اجازه بدهد.

از سوی دیگر وزارت امور خارجه آمریکا هم به خاطر این که منافع دولت آمریکا را باید در نظر بگیرد، معمولاً با یک چنین مواردی مخالفت کرده این مساله این استثنا هست. ما از سال 1976 شاهد این هستیم که دولت آمریکا معمولاً وزارت امور خارجه به کنگره و دیگران می‌گوید که در یک چنین بازی‌هایی وارد نشوید چون نگران این هستند که مقابل به مثل با آمریکا بشود و دارایی‌هایش در کشورهای دیگر.


بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: