‌باشگاه خبرنگاران
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۸۹۴۱۳۱۹
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۶- ۲۱: ۱۱
مدیر آموزش و پرورش شهرستان رشتخوار در مراسم زنگ پدافند غیرعامل تاکید کرد؛
مدیر آموزش و پرورش شهرستان رشتخوار با اشاره به گسترش امروزی و درگیر شدن دانش آموزان و مردم در فضای مجازی گفت: در فضای سایبری که امروزه به نحوی همه درگیر آن هستند، باید بحث مقاوم سازی وآگاه بخشی در رابطه به استفاده از فضای مجازی به خوبی صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان رضوی، صبح امروز همزمان با سراسر کشور زنگ پدافند غیر عامل در آغازین روز از هفته بسیج دانش‌آموزی در مدارس سطح شهرستان رشتخوار و به صورت نمادین در مدرسه الزهرا(س) رشتخوار نواخته شد.

در حاشیه این مراسم محمد قاسم پور  با گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی با اشاره به اهمیت پدافند غیر عامل در جمع دانش آموزان دختر مدرسه الزهرا(س) رشتخوار گفت: پدافند غیر عامل در واقع و به نحوی همزاد انسان است.

وی در ادامه و در توصیف پدافند غیر عامل گفت: کلیه اقداماتی که برای مصون کردن خود از آسیب انجام و این آسیب‌ها را به حداقل برسانیم را پدافند غیر عامل می‌گویند.

قاسم پوربا توجه به رویکرد‌های پدافند غیر عامل نیز گفت: رویکرد‌های پدافند غیر عامل شامل ۸ مورد است، که این رویکرد‌ها شامل پدافند عامل عمومی، پدافند غیر عامل عمومی، پدافند مردم محور، پدافند اقتصادی، پدافند زیستی، شیمیایی، پرتوی و سایبری هستند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان رشتخوار در ادامه با توجه به قرار گرفتن در آستانه سالروز شهادت شهید حسین فهمیده و روز نوجوان با اشاره به پدافند سایبری و آسیب‌های در این حوزه نیزگفت: در برابر آسیب‌های اجتماعی بکارگیری راه و الگو گرفتن از راه شهیدان، و داشتن روحیه ایثار و شهادت بزرگترین هدف پدافند غیر عامل است.

وی در ادامه با اشاره به گسترش امروزی و درگیر شدن دانش آموزان و مردم در فضای مجازی گفت: در فضای سایبری که امروزه به نحوی همه درگیر آن هستند، امروز باید در این زمینه بحث مقاوم سازی وآگاه بخشی در رابطه به استفاده از فضای مجازی به خوبی انجام شود.

وی در ادامه با گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی نیز گفت: با توجه به فرمایشات امام راحل (ره) در ۵ آذر مبنی بر تشکیل بسیج دانش آموزی و اهمیت بسیج ۲۰ میلیونی باید هم آموزش‌های معنوی و نظامی به دانش‌آموزان داده شود.

قاسم پور با اشاره به اهمیت بسیج دانش آموزی وتاکیدات امام (ره) و مقام معظم رهبری در رابطه با بسیج دانش آموزی گفت: بسیج دانش‌آموزی به عنوان یک تشکل دانش آموزی و به عنوان یک شجره طیبه در کشور است.

در ادامه خالقداد عرب فرماندار شهرستان رشتخواربا گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی و هفته پدافند غیر عامل نیز گفت: پدافند غیر عامل یعنی جنگ بدون سلاح، ما باید آمادگی داشته باشیم که در مقابل اقدامات دشمن تمهیدات لازم را در تمام حوزه‌ها داشته باشیم، پدافند غیر عامل جنگ سردی است که اصلا سلاحی در آن دخالت ندارد.

وی در پایان افزود: پدافند غیر عامل یعنی اینکه ما تمام تمهیدات را ببینیم تا دشمن در حوزه‌های مختلف اقدامی انجام ندهد و خودمان را در مقابل تمام آسیب‌ها مصون سازی کنیم.

در پایان زنگ پدافند غیر عامل با حضور مسئولین و دانش آموزان نواخته شد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar