سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۰۹۶۴۶۶
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۷- ۴۱: ۱۰
آیت الله مقتدایی در مراسم افتتاحیه اجلاسیه:
قائم مقام جامعه مدرسین حوزه علمیه گفت: یکی از اهداف فعلی دشمن تضعیف روحانیت بوده و قصد جدایی بین ملت و روحانیت را دارند و برخی از افراد شاخص حوزوی و دانشگاهی خدمات حوزه را نادیده گرفته و به حوزه نقدهای غیرمنصفانه وارد می‌کنند.

به گزارش  سرویس  طلاب  و روحانیون خبرگزاری بسیج، آیت‌الله مقتدایی صبح امروز در جلسه افتتاحیه کمیسیون‌های یازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه و علمای بلاد  که در دفتر جامعه مدرسین برگزار شد، اظهار داشت: هدف از تشکیل این اجلاسیه ها این بود که علما از نقاط مختلف در یک اجلاس دور هم نشسته و از حالات یکدیگر مطلع شوند تا مشکلات مطرح شده و تبادل نظر صورت بگیرد.

وی با اشاره به کمیسیون های این اجلاسیه افزود: اگر در کشور مشکلات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی باشد، علمای بلاد در این کمیسیون ها آن را مطرح می‌کنند و مصوباتی استخراج شده و به دستگاه اجرایی ذی‌ربط ارجاع می‌شود، حتی گاهی مطالبی به رهبر معظم انقلاب ارائه می‌شود که این مورد از برکات این اجلاسیه است.

قائم مقام جامعه مدرسین حوزه علمیه گفت: پس از تشکیل اجلاسیه های گذشته برخی بر برکات آن تاکید کرده و خواستار شدند که این اجلاسیه ها بیش از این برگزار شود که متعاقب آن اجلاسیه های منطقه ای در استان‌های دیگر نیز آغاز شد که هفت اجلاسیه منطقه ای تشکیل شد که هشتمین اجلاسیه استانی نیز برگزار خواهد شد.

آیت‌الله مقتدایی با ذکر نام کمیسیون‌ها تاکید کرد: کمیسیون های حوزه و روحانیت، فرهنگی و اجتماعی و صیانت و امنیت در این اجلاسیه برگزار می‌شود که حاضرین راجع به مسائل موجود بحث می‌کنند و در اجلاسیه فردا به طور فشرده مطرح می‌شود و سپس برای تصمیم گیری و اجرا به نهادها ارجاع می‌شود.

وی وضعیت امروز کشور را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: امروز ما در یک جنگ اقتصادی به سر می‌بریم و دشمنان همه کشورها را ترغیب به قطع ارتباط اقتصادی با ایران می‌کنند و ما نیز باید در مقابل آن‌ها اتاق جنگ تشکیل دهیم.

قائم مقام جامعه مدرسین حوزه علمیه بیان کرد: البته دشمنان در مقاطع مختلف در مقابل ایران شکست خورده اند و خودشان نیز بعضا اقرار به شکست کرده اند، بنا به تاکید رهبر معظم انقلاب هر جا که ما ایستادگی کردیم پیروز شدیم و اگر کوتاه بیاییم آن‌ها بر ما چیره می‌شوند.

آیت‌الله مقتدایی با اشاره به ایستادگی مردم در زمان جنگ تحمیلی عنوان کرد: در ایام جنگ با وجود تمام ضعف‌ها، نتیجه آن پیروزی ملت ایران بود و در پایان جنگ نیز قدرت مردم بسیار بالا بود و امروز نیز اگر دشمن دست از پا خطا کند، به همان کیفیت در مقابل آنان ایستادگی خواهیم کرد.

وی با بیان اهداف دشمنان در زمینه ایجاد شکاف بین حوزه و مردم ادامه داد: یکی از اهداف فعلی دشمن تضعیف روحانیت بوده و قصد جدایی بین ملت و روحانیت را دارند و در فضای مجازی نیز به این موضوع دامن زده می‌شود، برخی از افراد شاخص حوزوی و دانشگاهی نیز خدمات حوزه را نادیده گرفته و به حوزه نقدهای غیرمنصفانه وارد می‌کنند.

دبیر دوم جامعه مدرسین با اشاره به برخی اظهار نظرها پیرامون اعضای شورای نگهبان در سالهای گذشته  ابراز کرد: برخی اختلاف نظر آیت‌الله صافی گلپایگانی با امام خمینی(ره) را دلیل خارج شدن ایشان از شورای نگهبان عنوان کرده اند در حالی که دلیل آن درخواست خود آیت‌الله صافی به دلیل مشکلات جسمانی بود.

آیت‌الله مقتدایی با تاکید بر لزوم توجه به بهانه ندادن دست دشمنان تصریح کرد: اگر در تریبون ها و خطبه های نماز جمعه مطالبی طرح می‌شود، باید طوری باشد که مورد سوء استفاده دشمن قرار نگیرد.

وی ساده زیستی روحانیون را ضروری دانست و یادآور شد: هر روحانی که در منطقه ای دارای نفوذ است، باید ساده زیستی پیشه کرده و از تجمل گرایی پرهیز کند.

قائم مقام جامعه مدرسین حوزه علمیه با اشاره به خاطره ای از آیت‌الله سیستانی اضافه کرد: یک بار که محضر آیت‌الله سیستانی بودیم ایشان نسبت به تجمل گرایی روحانیون ابراز خطر کردند و بیان کردند که متاسفانه می‌بینم که برخی از روحانیون از ساده زیستی دور می‌شوند، طبق نظر آیت‌الله سیستانی نفوذ روحانیت در جایی است که مردم به آن‌ها اعتماد داشته باشند، چرا که اگر اعتماد مردم به روحانیت سلب شود، نفوذ آن‌ها نیز از بین رفته و دیگر اثری از آن باقی نمی‌ماند.

به گزارش حوزه نیوز، آیت‌الله مقتدایی مطرح کرد: روحانیون زمانی پناهگاه مردم بوده و مردم حرف‌هایشان را به آن‌ها بیان می‌کردند، اما امروز برخی از روحانیون درباره حضور در نمازهای جماعت نیز تاخیر داشته و پس از اتمام نماز سریعا مسجد را ترک می‌کنند و این در حالی است که باید در میان مردم باشند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar