اعتبارات مرحله سوم و چهارم تسهیلات اشتغال پایدار روستایی استان زنجان تأمین شد.
کد خبر: ۹۱۱۵۹۷۵
|
۰۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۲

هادی بابایی مهر مدیر صندوق کارافرینی امید استان زنجان ضمن ارائه عملکرد در سال جاری و برنامه ها و تصمیمات سال آینده این صندوق اظهار داشت: از ابتدای سال 97 تا به امروز 817 فقره تسهیلات با اعتبار بالغ بر 354 میلیارد و 619 میلیون ریال با اشتغالزایی یکهزار و 276 نفر پرداخت شده است.

وی افزود: در بخش تسهیلات اشتغال روستایی با تعداد پرداختی 512 فقره و مبلغ 283 میلیارد و 787میلیون ریال، در بخش تسهیلات اشتغال ازمحل منابع داخلی به تعداد 217 فقره و مبلغ 63 میلیارد و 563 میلیون ریال و در بخش تسهیلات ضروری از محل منابع داخلی به تعداد 89 فقره و مبلغ 7 میلیارد و 269 میلیون ریال پرداخت شده است.

بابایی مهر افزود: صندوق کارافرینی امید استان زنجان توانسته است علاوه بر اعتبار ابلاغی استان، 30 درصد اعتبار بیشتر جذب کند که در این میان می بایست به انجام اقدامات مهمی همچون اجرا کردن طرح صندوق های خرد محلی زنان روستایی به تعداد 19 فقره، طرح یک روستا یک محصول که شامل تولید نان بستنی در روستای چاپوق ایجرود و تولید چاقو در روستای اند آباد علیا و پرورش ماهی در روستای حاجی قشلاق ایجرود و اجرای طرح روستای بدون بیکار اشاره کرد.

وی در ادامه با تأكيد بر مطلوب بودن فضای استان در تولید صنایع دستی، گردشگری و بوم گردی اشاره کرد و گفت: از برنامه های صندوق کارافرینی امید استان زنجان می توان به افتتاح مجتمع خدماتی و رفاهی الماس غرب  با سرمایه گذاری 85 میلیارد ریال و ایجاد اشتغال مستقیم 30 نفر اشاره کرد.

بابایی مهر افزود: صندوق کارافرینی امید استان زنجان تنها موسسه مالی قرض الحسنه در حوزه اشتغالزایی است که حامی فعالیت و تولیدات شرکتهای دانش بنیان و توسعه زنجیره های تولید ، توزیع و فروش محصولات می باشد.

مدیر صندوق کارافرینی امید استان زنجان از شروع  پرداخت مرحله سوم و چهارم تسهیلات اشتغال پایدار روستایی خبر داد و گفت: متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه کارا درخواست خود را  اعلام و سپس از دفاتر شهرستانی صندوق تسهیلات خود را پیگیری نمایند.

ارسال نظرات