سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره): در این ماه فرق داشته باشیم با سایر ماهها و دنبال این باشیم که ان شاء اللَّه «لیلة القدر» را دریابیم، برکات «لیلة القدر» را که قرآن در آن نازل شده است، همه سعادت عالَم در آن شب نازل شده است و از این جهت، از همه شبهاى عالَم بالاتر است.صحیفه امام، ج‏13، ص: 36      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۱۷۶۶۲
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۷- ۲۳: ۱۱
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: اگر جوامع بشری می خواهند که سالم بمانند باید تفکرهای فرعونی، قارونی ریشه کن شوند، زیرا تا زمانی که تفکر لیبرالی و استعماری وجود داشته باشد محرومیت وجود خواهد داشت و این تنها به کشور ما محدود نمی شود.

به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در دیدار با مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی و دست اندرکاران جشن احسان و نیکوکاری با اشاره به اینکه فقر و محرومیت باید ریشه یابی شود، اظهار کرد: امروز در یک آزمایش بزرگ الهی قرار داریم که باید به وظیفه خود عمل کرد.

 وی با اشاره به اینکه مبارزه با محرومیت لازم است اما ابتدا باید علتش را متوجه شد، افزود: انسان به گونه ای خلق شده است که انجام انواع کارها از وی ساخته است، اما هنگامی که به یک بیماری مبتلا می گردد نمی تواند خودش را سر پا نگه دارد و جامعه نیز اینگونه است.

آیت الله عبادی با بیان اینکه یک نوع بیماری هایی در جامعه وجود دارد که باید ویروس، میکروب و انگل آن را کشف کرد، خاطر نشان کرد: قرآن کتاب تاریخ نیست بلکه کتاب ذکر، توجه و هدایت است و انسان ها را راهنمایی می کند.

 نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: اگر جوامع بشری می خواهند که سالم بمانند باید تفکرهای فرعونی، قارونی و هامانی ریشه کن شوند، زیرا تا زمانی که تفکر لیبرالی و قارونی وجود داشته باشد محرومیت وجود خواهد داشت و این تنها به کشور ما محدود نمی شود.

 وی تفکر لیبرال سرمایه گذاری قارونی به عنوان بدترین ویروس ضد انسان و تباه کننده یک انسان سالم شناخته می شود عنوان داشت: یک عده بر این تفکر هستند که باید ستمگران را کمک و نوکرشان باشیم تا ما را بپذیرند، در حالی که تنها در آمریکا با آن همه سرمایه، 40 میلیون گرسنه وجود دارد.

 آیت الله عبادی با اشاره به اینکه گسست خانواده‌ها به فرهنگ غرب برمی گردد، گفت: چندین ماه است که مردم فرانسه برای پاسخ این سوال خود که چرا 99 درصد سرمایه در دست یک درصد افراد می باشد، تظاهراتی انجام می دهند ولی به شنیدن جوابشان به زندان ها روانه می شوند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه همانگونه که جنگ نظامی را بر ما تحمیل کردند، فقر را نیز بر ما تحمیل کرده اند، ادامه داد: تا هنگامی که استمارگری و تفکر استعماری بر جهان حکم فرما باشد این بدبختی ها وجود خواهد داشت.

بدترین  ویروس ،  ویروس فقر است

آیت الله عبادی  با بیان اینکه بدترین ویروس، ویروس فقر است، عنوان کرد: فقر دنیا، محصول تفکر لیبرالی است، لذا جنگ با علت فقر، مساوی با جنگ با تفکر لیبرال و سرمایه گذاری افراطی است.

 وی افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی بر اساس عدل بنا شده است، لذا اگر قانون طبق دستورات اسلام عمل گردد فقری وجود نخواهد داشت، اما هر رئیس جمهوری که می آید با اینکه رأی را از مردم گرفته، ولی برای حزب و گروه خود کار می کند و با گذشت زمان می بینیم تفکری که در غرب وجود دارد در این کشور نیز جوانه می زند پیدایش حقوق های نجومی از این دست است.

آیت الله عبادی ابا بیان اینکه تا زمانی که ریشه فقر خشکیده نشود، فقر تحمیلی وجود خواهد داشت، مطرح کرد: اگر جلوی تخریب‌ها گرفته شود و نیروها به جای اینکه بیکار باشند و دزدی کند به کار گرفته شوند و اگر مردم جلوی اسراف ها و تشریفات پولدارها را گرفته و به اهلش واگزار کنند، فقر ریشه کن خواهد شد.

 وی با بیان اینکه اگر مردم به عدالت اسلامی برسند دیگر احتکارهای خانگی و تجاری انجام نخواهد شد، ابراز داشت: بسیاری از مشکلات روانی است که آن نیز تحمیلی می باشد.

 نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: شما از اول انقلاب در این سنگر هستید و به خوبی می دانید که راه های قرب به خدا بسیار است اما سرآمد همه ی آن ها اقداماتی است که انجام می دهید.

 وی با بیان اینکه آفت بزرگ دنیا، تفکرهای انحرافیِ فرعونی است، خاطر نشان کرد: تفکر قارونی برای رسیدن به پول، هر ارزشی را زیر پای می گذارد، اما بدتر از همه تفکرها، تفکر هامانی که همان کمک به ستمگران است، می باشد زیرا فرد برای اینکه کار ستمگران را خوب جلوه دهد مرتبا دروغ می گوید.

 نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد: مجموع تفکرهای فرعونی، قارونی و هامانی مساوی با بی دینی و فقر است، لذا اگر دنیا بخواهد راحت باشد باید ریشه فساد را بَرکَنَد.

 آیت الله عبادی اظهار امیدواری کرد: شرایط گویی به این سمت و سو می رود که مستضعفین ستم کشیده به مقطعی نزدیک می شوند که خدا به آن ها عزت خواهد داد و تفکرهای فرعونی، هامانی، قارونی و سامری برچیده خواهد شد.

 وی با بیان اینکه همه انسان ها باید عزتمند شوند، گفت: شما در حال جهاد با نفس و جهاد با مستکبرین جهان قرار دارید، لذا امید است که در این راه موفق و پیروز گردید.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar